Pokročilý

Žije v dnes někdo jako Albert Einstein, Nikola Tesla atd.?

Prostě ty chytrý lidi kromě Stephena Hawkinga.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

To výš že žijí,ale o nich se bude psát až po smrti.

Další odpovědi:

Bronzový

Já.

Stříbrný

Jistě jsou, ale mají smůlu většina vynálezů je už rozebraná. Pro šikovné lidi se něco jistě najde. On nakonec Tesla zase velkej boháč nebyl. Sláva přišla až po smrti. Tak zatím vynalézej můžeš na něco přijít.

Zlatý

Určitě žije, třeba taková Mensa by (čistě teoreticky) měla být potenciálních nástupců Einsteina plná... Ale je to jak říká dědapetr: o těch se bude psát až po jejich smrti. Je to smutný, ale bohužel je to fakt.
Chytří lidi jsou většinou chytří od narození - celý život na něčem pracují, něco objevují...ale ten přelomový objev kolikrát přijde až na sklonku jejich života, kdy se dostatečnýho uznání už ani dočkat nestihnou. Pak jsou taky objevy a teorie, jejichž "velikost" a důležitost prověří až čas... Takže dost možná, že tu teď mezi náma fakticky žije neobyčejný genius, co přišel na něco neobyčejně "velkýho", ale zatím to nejsme schopni dostatečně ocenit.

Pro mě osobně bude největší genius člověk, co přijde se 100% účinným lékem na rakovinu a AIDS. Hawking je sice machr, před jehož inteligencí se hluboce klaním...ale upřímně: jeho objevy na poli kvantové fyziky mi jsou jako běžnýmu smrtelníkovi v běžným životě docela na prdlačku. :) Větší obdiv chovám třeba k da Vincimu - to byl u mě multigenius, co několikanásobně předběhl vlastní dobu :)

Stephen Hawking

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2739
Zlatý quentos 1322
Zlatý mosoj 1305
Zlatý Drap 964
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 605
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 487

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.