mosoj

Žije USA na úkor celého světa ?

Stále si myslíte, že je to v USA finančně v pořádku ?
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/bude-dalsi-kriza-usa-hrozi-bankrot

Nejlepší odpověď
anonym

Moje osobni prognoza ? Do 5 let " padneme " uplne vsichni… -iv-

Další odpovědi
baghira

Když uvážím např. rozsah nejrůznější humanitární pomoci, tak velká část světa žije na úkor USA.

chudst

Rozhodne „nikdo“ nerika, ze je to v USA financne v poradku. Neni, stejne jako to neni v poradku kdekoli jinde. Ale krach USA a tim i celeho sveta zatim skutecne nehrozi, spis je to vcelku dost neprijemny vykyv, nic vic. Amerika rada do vseho fusuje, prohlasuje se, ze je svobodna a pritom do vseho fusuje – kdyzby to udelal kdokoli jiny, byl by obvinen, Amerika si to okeca v zajmu celosvetoveho miru. Ale jak rekl spravne i baghira, velka cast sveta zije i na ukor USA.

led

Problém je v tom, že vo svete koluje viac virtuálnych peňazí, než je ich reálne krytie. Každý štát funguje týmto spôsobom virtuálne a reálne peniaze. Z toho vznikajú aj tie dlhy. Majú hladinu, ktorú je štát schopný určitým spôsobom (aj nepeňažným) kryť. Ak prekročí túto hladinu môže dôjsť ku štátnemu bankrotu – viď Grécko, Taliansko.
Tým, že US dollar je braný ako pevná mena ekonomické prepočty sa robia na USDollar. Ak sa zmení jeho reálna hodnota mení sa aj jeho dopad na národnú menu.
V prípade keby tieto ekonomické pomery sa rapídne zmenili dochádza ku svetovej kríze. Tomuto sa snažia všetky štáty zabrániť.
Takže neverím v štátny krach USA