Zlatý

Žije ještě některý z pasažérů Titanicu?

Dneska jsem v antikvariátu narazila na knížku o tomto lodním gigantu, tak mě napadla tahle otázka. Už několikrát jsem totiž četla: "Zemřel poslední člověk, co přežil zkázu Titanicu". Tak teď vážně nevím, jak to je,už se v tom přestávám orientovat :) Jestli tu je nějaký titanikolog, budu mu moc vděčná za odpověď. Díky :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ano, titanikolog se hlásí:

Poslední živou osobou, která byla přítomna na palubě Titanicu (coby devítitýdenní kojenec), byla Millvina Dean, která zemřela v neděli ráno, 31. května 2009, na zápal plic.

Další odpovědi:

Bronzový

No vzhledem k tomu, že se Titanic potopil v roce 1912, řekla bych, že i kdyby se zachránilo novorozeně, tak by mu stejně bylo už téměř 100 let...
Podle mě tedy už nikdo z Titaniku nežije...

Zemřela poslední žena, která přežila potopení Titaniku
ZDROJ: www.novinky.cz - 31.5.2009 - Londýn

Ve věku 97 let zemřela Angličanka Millvina Deanová, poslední z přeživších pasažérů Titaniku. Ten se potopil 15. dubna 1912 a Deanová na něm cestovala jako devítitýdenní kojenec. Zprávu o její smrti přinesla britská BBC, které to potvrdili dva z ženiných přátel.
Deanová zemřela v 97 letech v neděli 31.5.2009 v Hampshire. Na Titaniku tehdy cestovala celá její rodina, zatímco Millvina spolu se sestrou a matkou přežila, její otec stejně jako dalších 1517 lidí zahynul. Loď se potopila při své vůbec první plavbě v severním Atlantiku poté, co narazila na ledovec. Přežilo tehdy pouze 711 osob. Deanová byla s datem narození 2. února 1912 vůbec nejmladší osobou, která na lodi cestovala.

Žena měla v poslední době finanční problémy a obávala se, že nebude mít dostatek peněz na nájemné a nutnou péči. Začala proto prodávat některé předměty, které se k osudné plavbě pojily.Jejich dražba jí tehdy vynesla v přepočtu více než milión korun.

Na svu první plavbu na trase Southampton – New York vyplul Titanik 10. dubna 1912. Včetně posádky tak bylo na palubě přibližně 2228 lidí. Všichni přeživší trosečníci byli sesbíráni lodí Carpathia, která doplula na místo neštěstí přibližně 2 hodiny poté, co Titanik zmizel pod hladinou.

Zdroj: http://www.titanicworld.cz/nov inky/clanky.html

Pokročilý

Možná se mýlým, ale mám dojem, že podle poředu Stanislava Motla Stopy, fakta, tejemství už nikdo opravdu nežije. Poslední žijící člevěk - muž, žil v Americe, ale pocházel z Československa, myslím, že dokonce z Moravy. Ale už nevím, jak se jmenoval a kdy přesně umřel, ale umřel.
Takže nikdo z pasažérů již nežije.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3360
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1451
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1078
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.