barnajka

Žije ještě některý z pasažérů Titanicu?

Dneska jsem v antikvariátu narazila na knížku o tomto lodním gigantu, tak mě napadla tahle otázka. Už několikrát jsem totiž četla: „Zemřel poslední člověk, co přežil zkázu Titanicu“. Tak teď vážně nevím, jak to je,už se v tom přestávám orientovat :) Jestli tu je nějaký titanikolog, budu mu moc vděčná za odpověď. Díky :)

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Ano, titanikolog se hlásí:

Poslední živou osobou, která byla přítomna na palubě Titanicu (coby devítitýdenní kojenec), byla Millvina Dean, která zemřela v neděli ráno, 31. května 2009, na zápal plic.

Další odpovědi
Lenjička

No vzhledem k tomu, že se Titanic potopil v roce 1912, řekla bych, že i kdyby se zachránilo novorozeně, tak by mu stejně bylo už téměř 100 let…
Podle mě tedy už nikdo z Titaniku nežije…

KRATOS

Zemřela poslední žena, která přežila potopení Titaniku
ZDROJ: www.novinky.cz – 31.5.2009 – Londýn

Ve věku 97 let zemřela Angličanka Millvina Deanová, poslední z přeživších pasažérů Titaniku. Ten se potopil 15. dubna 1912 a Deanová na něm cestovala jako devítitýdenní kojenec. Zprávu o její smrti přinesla britská BBC, které to potvrdili dva z ženiných přátel.
Deanová zemřela v 97 letech v neděli 31.5.2009 v Ham­pshire. Na Titaniku tehdy cestovala celá její rodina, zatímco Millvina spolu se sestrou a matkou přežila, její otec stejně jako dalších 1517 lidí zahynul. Loď se potopila při své vůbec první plavbě v severním Atlantiku poté, co narazila na ledovec. Přežilo tehdy pouze 711 osob. Deanová byla s datem narození 2. února 1912 vůbec nejmladší osobou, která na lodi cestovala.

Žena měla v poslední době finanční problémy a obávala se, že nebude mít dostatek peněz na nájemné a nutnou péči. Začala proto prodávat některé předměty, které se k osudné plavbě pojily.Jejich dražba jí tehdy vynesla v přepočtu více než milión korun.

Na svu první plavbu na trase Southampton – New York vyplul Titanik 10. dubna 1912. Včetně posádky tak bylo na palubě přibližně 2228 lidí. Všichni přeživší trosečníci byli sesbíráni lodí Carpathia, která doplula na místo neštěstí přibližně 2 hodiny poté, co Titanik zmizel pod hladinou.

Zdroj: http://www.ti­tanicworld.cz/no­vinky/clanky.html

Marunka2

Možná se mýlým, ale mám dojem, že podle poředu Stanislava Motla Stopy, fakta, tejemství už nikdo opravdu nežije. Poslední žijící člevěk – muž, žil v Americe, ale pocházel z Československa, myslím, že dokonce z Moravy. Ale už nevím, jak se jmenoval a kdy přesně umřel, ale umřel.
Takže nikdo z pasažérů již nežije.