TeresaAnna

Židovská kultura

Dobrý den, mám brigádu hlídání dětí v židovské rodině. Nemůže mi někdo z vás říct něco víc o židovské kultuře? Už jsem přečetla Tóru a nějakou knížku o judaismu, takže ty základy vím. Zajímalo by mě spíš, jak vypadá takový den v liberální židovské rodině. Potřebovala bych třeba nějakou známou motlitbu, co se dělá v Synagoze, jak přesně vypadá šábes…Říkají, ať si s tím nedělám hlavu, ale já tam nechci být za blbečka :) Předem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
annas

Nejlepším řešením bude, když zadáte stejný dotaz do Google a projdete si některé stránky. Určitě najdete odpověď.

Další odpovědi
trnková

A žádají vás rodiče o to? Nemusí to být ortodoxní židě. Kdyby chtěli abyste děti vychovávala dle jejich kultury,tak vás o to třeba požádají nebo vás sami poučí.Nebo si myslí, že tento druh výchovy zvládnou sami.Když si na hlídání nenašli židovku a vy jim nevadíte, tak bych se do ničeho bezhlavě nevrhala, zvlášť když o židovských zvycích nic nevíte.