Zhoršení zraku na dálku kvůli rychlému růstu

Dobrý den,je mi téměř 15 let a za poslední rok jsem vyrostl 14cm,poté jsem navštívil oční a tam mi řekli že mám asi 0,5-0,75 dioptrie,ale že to mám kvůli tomu že jsem rychle vyrostl a oko se mi nestihlo vyvinout.Měli jste někdo podobný problém?Ustálí se to,nebo později i zmenší?Nechci nosit brýle :( vím že jednou budu muset ale rozhodně nechci už teď..

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nemá cenu řešit nepodstatné. Pokud budou nutné brýle, začni nosit brýle.
Pokud budou vhodné dioptrické čočky, nos čočky. Jen čas ukáže, jak se vše vyvine. Dnes přicházejí v úvahu i laserové korekce zraku, může to být jednou řešení i pro tebe. Tvůj oční lékař tě jistě nenechá na holičkách.

Další odpovědi:

Jako bych se v tvém dotazu viděl, když mi bylo tolik, co Tobě :)

Dnes je mi 21 let, mám 2,5 a 2,75 dioptrie (měl jsem v tvém věku cca tolik jako ty). Asi z mého příspěvku moc nadšený nebudeš, ale pomalu si na brýle začni zvykat, neboť např. v mém případě se zrak nikdy nezlepšoval a ani už nezlepší. Teprve kolem 20-ti let se mi zrak ustálil na zmíněných hodnotách.
Rozhodně brýle nos, pokud špatně vidíš, zbytečně by jsi unavoval oči a zhoršování zraku by jsi jenom urychlil (slova mé doktorky)

Jak píše Pája, máš mnoho řešení, jak problém se zrakem řešit a brýlí se neboj, mám plno přátel, kteří brýle nosí bez dioptrických skel, protože dnes už jsou brýle opravdu jako módní doplněk a ne jako handicap, jak tomu bylo dříve :)

Proto hlavu vzhůru a nos brýle s pýchou :)

Zlatý

nosím okuliare od 15 (teda od puberty) už nejaké to desaťročie, stále s rovnakými dioptriami.

Okuliare sú nie len korekčný prostriedok, ale i módny doplnok. Nesťažujem sa.

Existujú alternatívy (kontaktné šošovky, v neskoršom veku podľa "dioptrií" možnosť laserovej operácie).

Vývoj je veľmi individuálny (podmienený geneticky, prostredím).

Kromě rady Páji doporučuji do jídelničku denně zařadit mrkev. Také jsou vhodné borůvky a nebude škodit koupit si v lékárně Ostrovidky, které jsou potravinovým doplňkem, ale mně třeba na unavené oči hodně pomáhají. Jednou ročně si krabičku kupuji a oči mám stále v pořádku.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1277
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 990
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.