cuba

Zhoršení zraku na dálku kvůli rychlému růstu

Dobrý den,je mi téměř 15 let a za poslední rok jsem vyrostl 14cm,poté jsem navštívil oční a tam mi řekli že mám asi 0,5–0,75 dioptrie,ale že to mám kvůli tomu že jsem rychle vyrostl a oko se mi nestihlo vyvinout.Měli jste někdo podobný problém?Ustálí se to,nebo později i zmenší?Nechci nosit brýle :( vím že jednou budu muset ale rozhodně nechci už teď..

Nejlepší odpověď
Pájo

Nemá cenu řešit nepodstatné. Pokud budou nutné brýle, začni nosit brýle.
Pokud budou vhodné dioptrické čočky, nos čočky. Jen čas ukáže, jak se vše vyvine. Dnes přicházejí v úvahu i laserové korekce zraku, může to být jednou řešení i pro tebe. Tvůj oční lékař tě jistě nenechá na holičkách.

Další odpovědi
Thomasons

Jako bych se v tvém dotazu viděl, když mi bylo tolik, co Tobě :)

Dnes je mi 21 let, mám 2,5 a 2,75 dioptrie (měl jsem v tvém věku cca tolik jako ty). Asi z mého příspěvku moc nadšený nebudeš, ale pomalu si na brýle začni zvykat, neboť např. v mém případě se zrak nikdy nezlepšoval a ani už nezlepší. Teprve kolem 20-ti let se mi zrak ustálil na zmíněných hodnotách.
Rozhodně brýle nos, pokud špatně vidíš, zbytečně by jsi unavoval oči a zhoršování zraku by jsi jenom urychlil (slova mé doktorky)

Jak píše Pája, máš mnoho řešení, jak problém se zrakem řešit a brýlí se neboj, mám plno přátel, kteří brýle nosí bez dioptrických skel, protože dnes už jsou brýle opravdu jako módní doplněk a ne jako handicap, jak tomu bylo dříve :)

Proto hlavu vzhůru a nos brýle s pýchou :)

arygnoc

nosím okuliare od 15 (teda od puberty) už nejaké to desaťročie, stále s rovnakými dioptriami.

Okuliare sú nie len korekčný prostriedok, ale i módny doplnok. Nesťažujem sa.

Existujú alternatívy (kontaktné šošovky, v neskoršom veku podľa „dioptrií“ možnosť laserovej operácie).

Vývoj je veľmi individuálny (podmienený geneticky, prostredím).

anonym

Kromě rady Páji doporučuji do jídelničku denně zařadit mrkev. Také jsou vhodné borůvky a nebude škodit koupit si v lékárně Ostrovidky, které jsou potravinovým doplňkem, ale mně třeba na unavené oči hodně pomáhají. Jednou ročně si krabičku kupuji a oči mám stále v pořádku.

haluzakfest

Tyjo… jak někdo může radit, něco jako zvykej si, s tím nic neuděláš, nebo jiné podobné mantry které papouškuje po svém neschopném lékaři… Samozřejmě někdy s tím nejde dělat nic.. ale většinou jo.. doktor vám neporadí nic co by vám pomohlo bez nějakých prášků.. pokud vidím normálně a začne se zrak zhoršovat.. dřív jak v 50ti, je to špatně. Jsou 2 možnosti, buď uvěříte doktorům a odsoudíte se k postupně zhoršujícímu se stavu.. nebo se na doktora vykašlete a začnete přemýšlet a pátrat.. hledat, kombinovat, zkoušet.. zjišťovat, ptát se.. a dřív nebo později příjdete na to v čem jste dělali chybu, a zrak budete mít zase jako dřív.. :) No ještě horším řešením je skočit na lep někomu kdo vám tvrdí že tento produkt zaručeně pomůže.. Jeho kapse, vám ne… a pokud má skutečně někdo takovou zkušenost, má štěstí a u vás to pravděpodobně nebude fungovat. Máte-li ale peníze na vyhazování, zkoušejte.. Ovšem já za svůj život zjistil, že ty nejúčinnější prostředky jsou většinou zadarmo, popř. téměř zadarmo.. Zdraví si nelze koupit, musíte si ho zasloužit, a pokud si jej chcete udržet, znamená to celoživotní studium svého zdraví. A všeho okolo něj.