quentos

Zhoršená reflexivita optické myši

Občas mám pocit, že se má optická myš „zadrhne“ a nereaguje tak rychle, jak by měla, nebo se kurzor sune úplně někam jinam (tzn. reaguje zase přehnaně rychle). Na spodu znečištěna není a na doporučení ji používám bez podložky (prý se to tak u optických myší má). Máte někdo tip, co v takových situacích?

Nejlepší odpověď
GangstaHelper

Také se mi to občas stávalo u mé staré myší Genius, byla to jedna z prvních optických a měla jen 400DPI.

Obyčejnou podložku opravdu nemá smysl používat, smysl má pořídit „herní“ podložku, což by mohlo problém vyřešit, ale rozhodně to není nutné (já jsem k tomu nikdy nepřikročil).

Problém je v tom, že stůl, na kterém myš používáte, asi není úplně hladký, problém můžou dělat i malé vroubky, nebo také místa, jež odrážejí světlo. To způsobuje divné chování myši, u mne to občas dělalo to, že se myš zbláznila a kurzor lítal velkou rychlostí po celé obrazovce, pomohlo profouknout senzor a „zamést“ stůl.

Další odpovědi
Retko

Podlozku bych urcite doporucil pouzivat. Z vlastnich skusenosti vim ze je to citit. Ja pouzivam snad tu nejlevnejsi a je to parada. Driv mi nekdo taky radil at nepouzivam.

No a jeste se mi nekdy stane ze se mi k te optice dostane chloupek. A pak to blbne. Tak ja jen vemu, prejedu prstem, sfouknu a je to v poradku.

A nebo jeste pokud nepouzivas dratovou, cili na baterky, tak je mozna mas skoro vybity. Popisujes prave ty priznaky charakteristicke na toto.

HarpPlayer

Občas tento problém může nastat, pokud máte na stole sklo – a to i tehdy, jestliže myší „jezdíte“ např. po průsvitném archu papíru. I ten může být protisvětlem „podsvícený“ a myš pak dělá zmatky. Řešením je klasická neprůhledná a nelesklá podložka pod myš.