kaur

Zhasínání motoru Octavia 1.8 20V turbo.

čau,
mám Octavii 1.8 20V turbo. Začal mi na volnoběh během jízdy zhasínat motor. Při zjištění problému jsem vyměnil svíčky, čistil klapku, filtry, diagnostika hlásila jenom slabý signál váhy vzduchu. Kolísaly otáčky, motor po nastartování, během jízdy při neutrálu prostě chcípnul. Šel hned nastartovat, časem se doba za kterou šel nastartovat se zvětšovala. Vytáhl jsem pojistku č. 43 (řídící jednotka motoru-mělo by to být lambda sonda, vyhřívání, snímač nmožství nasávaného vzduchu a nádobka s aktivním uhlí) a motor už nechcípnul. Otáčky pořád kolísají. Po opětovné zkoušce s pojistkou znovu vypnul. Jezdím bez téhle pojistky. Nejde mi to do hlavy. Najde se někdo, kdo to dokáže vysvětlit jak je to možné a včem je problém?

Odpovědi
greycell

zkusit vyměnit filtr palivového čerpadla

Kamix

Měl jsem podobný problém a dost jsem se bál aby to nebylo nic závažného, protože peněz na rozhazování teď zrovna moc nemám. Na https://kralmo­toru.cz/media/sko­da-octavia-poruchy-motoru jsem však četl, že u oktávek se dost často opotřebovává filtr palivového čerpadla, takže jsem ho nechal vyměnit a od té doby jezdí naprosto bez problému.