olušinka

zfalšování občanského průkazu,za účelem převézt bytjenom na sebe a manželku vyloučit

můj bývalý manžel při privatizaci bytu,si zfalšoval občanský průkaz,,stav rozvedený ,přitom byl ženatý,šlo mu o to aby y byt byl přepsán na něj,b já jsem hloupá ženská a tyto věci jsem se nezajímala ted po desti letechdošlo k rozvodu a z hrůzou jsem zjistila,že jsem žila s podvodníkem,za­jímá mě jestli to není promlčené,ale veškeré orgány ,notář ,katastr .mají falešné indicie .děkuji za odpověd

Nejlepší odpověď
Alesh

Nepochybně je tam promlčecí lhůta a ta bude nejspíš 10letá. Takže pokud už těch 10 let uplynulo a je opravu ta lhůta jak říkám 10letá (často to tak bývá), tak ten podvod bude promlčen. To ovšem neznamená, že se o ten byt nelze soudit, zvlášť pokud jste ho nějak společně užívali. Každopádně bych zašel za dobrým právníkem, za tu konzultaci to stojí.

Další odpovědi
Drap

Osobně bych podal trestní oznámení. Na falšování úředních listin snad ani promlčecí lhůta neni.

anonym

Trochu pravdy má i Alesh i drap. Drap v tom směru, že bych situaci neřešila tak, že bych tady napsala, že jsem hloupá ženská, ale zašla bych na policii a na manžela podala trestní oznámení za podvod.
Privatizací bytu rozumíte, prosím, co? Pokud jste byt s manželem obývali již před jeho převodem (odkoupením) do osobního vlastnictví, musel být byt na někoho z Vás veden. Pokud proběhlo odkoupení bytu za dobu trvábní Vašeho manželství, tak je jedno, zda je byt napsán na manžela. Jestliže jste úhradu provedli ze společných finančních prostředků, tak máte na polovinu bytu nárok.
Nepodléhejte panice. Tady není vůbec proč řešit jaký měl v té době manžel OP. Jde o to, kdy k bytu přišel a jakým způsobem uhradil jeho kupní cenu.
Je otázkou, zda již máte uzavřeno vypořádání SJM. Pokud jste podepsala nějakou dohodu a jste již rozvedeni, bude zřejmě velmi těžké ještě někoho přesvědčit o tom, aby případ znovu otevřel a začal něco řešit. To by snad připadalo v úvahu skutečně jen v případě, že by se Vám bývalého manžela podařilo usvědčit z podvodu. Napište, jak to s tím vyrovnáním v této chvíli máte. Dejte to laskavě do diskuze k této otázce. Nebo mi napište do interní pošty.

terry

Nikdy a nikde už o sobě neříkej, že jsi hloupá ženská. To, že se o některé věci nezajímáš ( z různých důvodů), neznamená, že hloupá jsi.
Nikdy se už neshazuj a nepodceňuj.

led

Ad olušinka a ocko,
tento problém nie je ojedinelý, môžte, prosím, neskôr opísať bližšie jeho pokračovanie a riešenie ak nie sem, tak do internej pošty? Ďakujem

anonym

led, to není problém. Pokud se olušinka ozve mně do IP a budeme řešit případ dál, tak sem napíšu jeho další průběh.

led

Ďakujem