okoun

Zesilovač a rozdvojka na reproduktory

Dobrý den, mám na zesilovači pouze dva vstupy na reproduktory a chtěl bych připojit další dva, pokud tam dám rozdvojku, bude to hrát?

Odpovědi
tom004

Na zesilovači máš dva výstupy na repro a ne vstupy. Pod nimi bývá uvedena výstupní impedance reproduktorů,kterou je nutno dodržet.Prohlédni si odkaz.Třeba se Ti něco hodí.
impedance repro
Doplňuji:
http://www.de­xon.cz/clanky/kon­strukce-teorie/nejcastejsi-chyby-pri-vyberu-profi-zesilovace-a-jak-se-jich-vyvarovat.html

Hlada

Rozhodující je výsledná impedance připojených reproduktorů, která by měla být taková, pro jakou je zesilovač navržený. Nižší může způsobit při vyšší hlasitosti poškození zesilovače, vyšší neumožní dosažení jmenovitého výkonu. Je možné např. do 4Ω výstupu zapojit paralelně dva reproduktory nebo soustavy 8Ω.