Ženy, považujete se za „matrónu“ ?

Doplňuji:
Mám na mysli matrónu jako důstojnou starší ženu. Co jiného! I když briketka popsala tu jinou!

Nejlepší odpověď
led

Ano :)
Záleží od zmyslu tohto výrazu (použijem citácie):
„Slovo matrona pochází z latinského mater, a to ze staršího indoevropského kořene mter, znamenajícího matka. Matróna je tedy původně především matkou – ženou nikoliv v klimakteriu, ale v plnosti mateřství – se všemi znaky, které k tomu ve starověku patřily – tedy zaoblenou na těch patřičných místech – zkrátka taková věstonická Venuše.
1 – Dnes si toto slovo spojujeme s představou již odkvétající ženy, většinou více než plnoštíhlé a po povahové stránce poněkud… děsivé.
2 – ve starších textech se můžeme setkat s označením matrona ve smyslu vyjádření úcty a obdivu či jako označení sociálního postavení.
3 – Když Římané popisovali keltské náboženství, označili slovem Matrona druhý aspekt trojjediné Bohyně – tedy právě Matku, stojící mezi Pannou a Stařenou.
4 – V antice se také poprvé objevilo spojení matrony s prostitutkami – mohla hrát úlohu jakési „matky“ těchto dívek – tedy „bordelmamá".
5 – vrchní sestra, mistrová, kuplířka nebo vězeňská dozorkyně
6 – Pojem matrona ovšem označuje také matku rodu
Být nazvána matronou tedy v sobě nese všechny tyto prvky – pravda, matrona rozhodně není žádná půvabná mladice – ale je to žena v plném rozpuku – matka – úctyhodná, ale stále přitažlivá, děsivá, pokud se rozzlobí, trestající, ale taká laskavá, konejšící – v jejím vnadném objetí lze nalézt jistotu a klid."

Teraz buďte múdry, ktorú z matrón máte na mysli?

aha, ešte odkaz: http://zena-in.cz/clanek/jste-uctyhodna-matrona

Další odpovědi
iceT

mno,já se dokonce ještě ani nepovažuju za ženu,ale za holku:-)

briketka10

ne to je starší žena silnější postavy
a tou já zatím nejsem, jsem mladší
hubená 😁