Žena v těhotenství může skleničku vína?

Jen by mě to zajímalo, děkuji

Nejlepší odpověď
Lamalam

Pití alkoholu v těhotenství se obecně nedoporučuje, ale jedna opravdu malá sklenka vína (pokud to není denně) snad neublíží. Určité skupiny našich spoluobčanek v těhotenství kouří a chlastají a přesto snadno rodí jedno chytré dítě za druhým.

Další odpovědi
gecco

Může – ale pokud možno ne pravidelně a ne víc, než „skleničku“ denně…
😉
Plod totiž ´chlastá´ cca stejně (skrze placentu), jako matka, ale jeho možnosti alkohol odbourat jsou výrazně menší.

SuzanKa

No, my jsme se snažili dlouho a teď, když se zadařilo, tak bych určitě nechtěla nic podcenit, naopak. Proto beru vitamíny https://www.chytre-miminko.cz/pro­dukty/chytre-miminko-superfolin-1/ a doporučuju je.

Sonka Pop

A jaké jsi brala jaké vitamíny?

XenieRo

Jako takto… myslím, že by to nemuselo uškodit, ale rozhodně to neprospěje. Navíc alkohol je nevyzpytatelný… uvažovala jsi nad tím, že bys užívala vitamíny? Němáš nějaký tip?

Pajka.111

No, takto… alkohol ani cigarety v tehotenstvi proste ne! Zato vitaminy rozhodne ano! Ty jsou moc dulezite, aby se miminko zdrave vyvijelo :) Osobně jsem brala Chytré miminko a vše bylo perfektní.

SuzanKa

Ježiš, to snad žádná maminka ani nemůže dělat, ne? Ale to Chytré miminko mě zajímá. Jsem v 2,trimestru, vitamíny jsem nebrala, ale chtěla bych začít. Tyto jsou vhodné?

Sonka Pop

Ahojky, pro tebe bude nejlepší ta druhá řada https://www.chytre-miminko.cz/pro­dukty/chytre-miminko-superfolin-2/. Já jsem tyhle vitamíny brala celé těhu a vše probehlo v pořádku.