linda22

Zeměpis – pomoc!

Pozitivní vliv rybníků na krajinu – mám mít prezentaci na tohle téma, ale nikde nemůžu nic najít, poradil by mi někdo prosím? Je to prezentace na minutu jenom, ale jde mi o známku, takže je to velmi důležité. Děkuji předem moc!

Nejlepší odpověď
hanulka11

Nemůžeš najít – asi nehledáš
hoď si rybník do google a najdeš

Další odpovědi
honza19hk

co třeba zásobárna vody,chov ryb,udržování vhkosti vzduchu atd…Stačí přemýšlet a nepotřebuješ ani nic hledat.

Třeba zadržování vody v krajině v případě povodní, nebo to, že při zániku rybníka, když se z něj stává rašeliniště a posléze bažina, vzniká velmi úrodná půda, na které většinou vyroste louka. Proto se rybníky musejí stále udržovat, nebo zarostou a změní se na louku.