Niikii

Zeměpis(do školy)

Dobrý den mám u pár otýzek ze zeměpisu.Nemyslete si že jsem tak hloupá že to nenajdu na internetu,ale vím že tady je spousta chytrých lidí kteří to určitě ví ☹ Chci si v září šplhnout a proto chci doplnit otázky z učebnic už teď abych je pak v září věděla:prosím odpovězte pokud něco víte

1)Jakou rozlohu má Evropa v porovnání s ostatními světadíly?
2)Charakterizujte jednu přírodní oblast evropy a vyberte co vás na ní zaujalo (dohromady jich je 8 oblastí)
3)Kde v Evropě najdeme zastoupení národnostních menšin?a proč je tomu tak?
4)které evropy regiony by jste charakterizovali jako zemědělské a které jako hospodářské?(a proč,výrobky)
5)kdy a kde se v historii objevily první náznaky snahy o sjednocení Evropy?
6)Kolik členů má EU?
7)Jak ze změnil život obyvatel Česka po vstupu do EU?kteoru změnu můžeme zaregistrovat i my?
8)Co se vám vybaví nejdříve pod pojmem globalizace?
9)které výhody a nevýhody přináší podle vás globalizace?
10)Co je to mezinárodní politika,kdo a jak ji ovlivňuje?

TO je vše Děkuji moc všem,kteří mi poradí.Děkuji předem 🙂

Nejlepší odpověď
mosoj

Nemysli si si že jsem tak hloupý a budu to hledat za Tebe aby jsi si šplhla na cizí účet.

Další odpovědi
Hudler

Pokud to nevíš, tak není nejlepší způsob to pouze opsat! A některé otázky jsou i tak položené, protože chtějí tvůj názor.
Zkus si tu učebnici přečíst.

led

keď si chceš splhnúť, najlepšie vlastnou pripravenosťou a usilovnosťou.
ale i tak ti trocha pomôžem:
1– rozloha stredná
2– subtropické stredomorie teplo,polárny sever zima
3– v každom štáte – migrácia obyvateľstva v rámci Európy
4– pozri si fyzikálnu mapu
5– pozri si obdobie Jiři z Poděbrad
6– spočítaj si ich
7–10 sú príliš široké otázky, na odpovede je tu málo priestoru

panenka

1-Evropa je s rozlohou 10 532 000 km2 druhý nejmenší kontinent.
http://ces.vse­.cz/portal/in­dex.php?page=vi­ew_chapter&kap=8
6-EU má 27 členů

8-Globalizace je spontánním hospodářským procesem; je současně civilizační výzvou.

Je nastartována ekonomickými aktivitami a procesy, které jsou umožněny pokrokem informačních, komunikačních a počítačových technologií. Svět se stává vzájemně propojeným celkem, země se „zmenšuje“. Vzdálené skutečnosti ovlivňují člověka ve větší míře a příměji než v minulosti.

Tento vývoj není možné opomíjet – ekonomiky států, kterým se podaří zapojit do světového hospodářství, rostou rychleji; naopak země stojících mimo proces globalizace ekonomicky zaostávají. Mezi přínosy globalizace neoddiskutovatelně patří rychlejší růst, vyšší životní úroveň a vznik nových příležitostí pro ty, kteří ji dokáží využít. Kritici globální ekonomické integrace naopak tvrdí, že globalizace pomáhá především bohatým; zatížení chudých obyvatel rozvojových zemí se zvyšuje, což podporuje jejich nestabilitu a zranitelnost, ničí jejich místní kulturu a poškozuje životní prostředí. To jsou kladné i záporné efekty globalizace na úrovni ekonomické; tento proces však zasahuje také do individuálního života.
http://www.en­viwiki.cz/wiki/Glo­balizace