Země v Evropské Unie

Prosím do jakých zemí v EU se dá vycestovat na občanský průkaz. Letos se chystáme na dovolenou letecky a nevíme, zda se dá někam do ciziny dostat jen na občanský průkaz.
Děkuji

Nejlepší odpověď
Luss

doplnim panenku – zrejme vykopirovala nebo vypsala jen cast nejakeho seznamu. Cestovat na OP se da i do jinych zemi EU – Nemecko, Belgie, Nizozemi, Francie, Dansko, Svedsko, Portugalsko, Italie a dalsi. Jinak u zemi, ktere jsou v Shengenu (to jsou vetsinou ty vyse jmenovane) a jedete po zemi, tak to je uz uplne v pohode, tam nekontroluje nikdo nic :) ale jak uz jsem tady na odpovedich psala vicekrat, ja bez pasu ani ranu. „passport“ je srozumitelny i pro nejzabednenejsiho policajta nekde v zapadle vesnicce. Clovek totiz nesmi zapominat, ze OP nebo Pas neni jen od toho, abyste se dostali pres hranice, ale take od toho, abyste se tam kdykoliv mohli bez potizi identifikovat a v tom je ten pas, jak bych to rekla, „jistejsi“…

Další odpovědi
.

do vsech zemi EU, pokud nemate prukazy stareho typu, dale i do Chorvatska.

panenka

Bulharsko
Chorvatsko
Kypr
Česká republika
Estonsko
Maďarsko
Lotyšsko
Litva
Malta
Rumunsko
Polsko
Slovensko
Slovinsko
Turecko

panenka

osobně jich znám jen 10 zbytek jsem opisovala z dceřiného sešitu.

panenka

Jak jsem to psala tak jsem to tam zapomněla napsat.

standa

http://europa­.eu/abc/europe­an_countries/e­u_members/index_cs­.htm

To Panenka: ale Turecko určitě ne 🙂

kropitko

Turecko čeká
http://europa­.eu/abc/europe­an_countries/can­didate_countri­es/turkey/index_cs­.htm

kropitko

Panenko,jen tak namátkou…kde máte řecko,Španělsko

kropitko

Belgie, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie, Kypr, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Spojené království a Švédsko.

a asi jich je ještě víc