pepa123

země nikoho

pred nějakou dobou sem se dočtel o čtyřúhelníku Bir Tawil, který prý nikomu nepatří a tak by mě celkově zajimalo jestli plati na takovem uzemi prava a nebo jestli si tam každý může dělat co chce…mohl by si tam někdo napriklad uvest trvale bydiště?nebo cele uzemi rovnou zabrat?:D

Odpovědi
zzzzz

Právo na území nikoho, platí mezinárodní. Antarktida také není stát. Pokud ale si občan čr, tak na tebe platí české zákony v čr, na českých lodích, letadlech, a na Antarktidě (takže i na tom kousku země, který zmiňuješ). Pokud by si nebyl občan žádného státu, platilo by na tebe mezinárodní právo. Platí mezinárodní smlouvy, které zabrat takové území zakazují.