mojitek

Zelí (jak udělat) ?

Ahoj všem ,jak se dělá takovéto bláťíčko u zelí třeba u vepřo knedlo zelo?Kde je fígl.Díky za plodné rady :o)

Nejlepší odpověď
kropitko

Nevím jaké blátíčko myslíte, ale pravděpodobně by jste toho mohl docílit tím, že ho na závěr zahustíte amerikou(hl.mou­ka+voda), nezapomeňte nechat pár minut za stálého míchání provařit,,,,

Další odpovědi
panenka

Zde v odkaze máš mojítku recept i s videem

Zdroj: http://ekuchar­ka.net/zeli-hlavkove/

anonym

A jaký máte na mysli?Kysané nebo hlávkové?
Doplňuji:
Včera jsem se Vás ptala proto,že já každé to zelí dělám různě,předpoklá­dám,že nebudete dělat hlávkové vzhkedem k tomu krájení a to kysané udělejte jak píše kropítko,a na požadovanou hustotu tedy to bláto si je pak nařeďte šťávičkou z vepřového masíčka,jen bacha na tu ameriku,nepřežeňte to s moukou jinak z toho máte kejdu mazlavou(mé začátky,tak vím)

hanulka11

blátíčko jak píšeš je moravské zahuštěné zelí to nic nepřekoná …
http://recepty­.vareni.cz/mo­ravske-zeli/

johana 56

Místo ameriky zahustím najemno nastrouhaným syrovým bramborem.

mojitek

děkuju všem za rady,vy zlaťíčka jedny :o)

mojitek

jami155 : ja nevedel ze je v te priprave nejaky rozdil,tak asi to i to 😉
zeli se podari,ale neni to takoveto prave dobre blaticko