jaroš

Zelená uspora a její dostupnost.

Je možné ještě dosáhnout na dotaci při stavbě RD,nebo už dotace nebudou.

Odpovědi
venkovan

Zateplení staršího domku je dáno % požadovaných úspor proti současnosti. Lze toho dosáhnout, ale je otázkou, pokud jste šikovný a umíte si sám práce udělat, zda o dotaci žádat a platit jakousi firmu – což je podmínkou dotace, a nebo si to udělat sám, pečlivě. Vyjde to skoro nastejno, možná svépomocí i levněji (bez ceny vlastní práce), protože ušetříte za byrokratické žádosti a nervy s dodavatelem prací.
Na nový rodinný domek dotace byla taky, ale musel to být domek kategorie nízko energetický. Ale pepší než tady je se ptát na ministerstvu životního prostředí a podobně.

vindic

Zatím bych do toho vůbec nešel, škoda času.
Až se to vyjasní nahoře u příslušných institucí.
Můj syn byl skeptický hned zpočátku a ačkoli
do zateplování starého domu dost investoval
vůbec tomu také nevěřil a jak čas ukázal, dobře udělal.

Zdroj: zkušenosti vlastní i příbuzných

malinak812

Co vím, tak tento program pořád běží, ale nevím na co všechno se to vztahuje, nikde jsem se to pořádně nedočetl. Mě teď právě dost zaujala zelená střecha a napadlo mě jestli by to taky nemohla alespoň částečně pokrýt nějaká dotace. Přecejen je to investice do energetických úspor. Nikde jsem se o tom ale bohužel nic nedočetl.

Děda Louda

Na to rychle zapomeň. Na úspory nejsou peníze.