Zelena paprika – Slovenska – proc – nektera pali a jina ne ? -iv-

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Nepálivost papriky je výsledkem šlechtitelských snah. Ve výsledném produktu se vždycky najde několik jedinců, u nichž se projeví vlastnosti původního genetického materiálu, a to třeba až v několikáté generaci. U užitkových rostlin je to podobné, jako u šlechtěných plemen hospodářských zvířat či psů a pod.
Proti užívání šlechtěných produktů se ostře staví tzv. ekologická hnutí, takže až své zcestné představy prosadí, na nepálivou papriku můžeme zapomenout a nebudeme se bát, že bychom na nepálivou papriku vůbec narazili. Svět bude krásnější a zdravější.

Další odpovědi
www

Může to být samovolným, nechtěným mezidruhovým křížením. Některé druhy ale pálí víc nebo míň podle stupně zralosti.
( Zkušenost)
Doplňuji:
U jiných pálí zase jen semena.

Valky

To netuším, ale jestli to nebude něco jako to, že některá okurka je hořká a jiná není… Já osobně jsem vždycky naštvaná, když je koupím a nepálí! :))