Avatar uživatele
NiCMOCBOY

Zelená na semaforech – proč se nerozjedou všichni najednou?

Už léta si všímám tohoto jevu: naskočí zelená a já nejedu. Vždyť je ta zelená pro všechny, tak proč čekat? Od toho je semafor umístěný vysoko uprostřed, aby byl vidět a doprava byla plynulá.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Syd, fablen před 4337 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Sůwa

Nestejná akcelerace motorů i mozků.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Sůwa to vyjádřila lapidárně.
Snad jen malá glosa – ani na startovací čáře závodů se přece nerozjedou všichni ve stejném okamžiku na mávnutí praporku (nebo atleti na výstřel pistole).
Značné rozdíly jsou i podle města (a tím hustoty provozu). V rušných křižovatkách pravidelně zdržují ti s „venkovskými“ SPZ z míst, kde ještě projede pár aut za hodinu. Některá dnešní auta jsou sice vybavena systémem start/stop, který ale reaguje teprve na sešlápnutí plynu a přece jen chvilku trvá, než se motor dostane do otáček umožňující plynulý rozjezd.
V USA, kde jezdí v podstatě každý (a drtivá většina s automatickou převodovkou), mají už zažito, že všichni v koloně mají nohu na plynu a s bliknutím na zelenou se rozjíždějí jako domino. Zatím u nás není indikace, za jak dlouho zelená naskočí (v Rakousku např. ještě pár sekund před zhasnutím začne zelená blikat).
Na dané téma je tu taková hezká rubrika – viz ve zdroji:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/kate­gorie/auta-a-doprava/ostatni-auta-a-doprava

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

teorie je krásná, ale Sůwa má pravdu, hlavně s mozkem

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jpau

A všímáš si taky někde toho, co dělají lidé když stojí na červené v autě? Někdo si píše textovku, někdo kontroluje děti v zadu na sedačce, někdo hadá s manželkou (to je pak zvlášť sranda 🙂 ), někdo se třeba hrabe v rádiu nebo navigaci a to jsou všechno činnosti co odvádí pozornost od toho, zírat na semafor…

A tak čas od času vyrazíme (každý z nás) ze světel později nebo na nás někdo musí krápek zatroubit… Konec konců, no a co 😉.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

kriste, zelená?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lorrien

Aby do sebe auta nenarážela ;) Všichni na semafor musí vidět, protože někteří lidé vypínají na semaforech motor a než se auta před ním rozjedou, tak on nastartuje a jede až za nimi ;) a to jsem prosím chodec 😛

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

K té indikaci, kdy naskočí zelená.
Já nevím, zda jsem sám, který si toho všiml, ale mohu vám prozradit malý trik. Napřed svítí na semaforu červená, potom se k ní přidá oranžová , pak obě zhasnou a rozsvítí se zelená. Já jsem z toho pro sebe usoudil, že ta oranžová upozorňuje na blížící se zelenou. Ale možná to platí jenom v naší ulici.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Mně to taky nadzvedává mandle, já už se zařazenou jedničkou popojíždím a vepředu to stále a stále a stále stojí, to by mě vždycky šlak trefil ☹

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Sport