steipavka

Zelená mi dřevo na plotě. Je natřené, ale přesto zelená (jako mech). Čím ho ošetřit?

Zelená mechovinka se usazuje i na kovových částech brány!

Nejlepší odpověď
tforro

Doporučuji modrou skalici. Cenově to vyjde na pár desetikorun.

Další odpovědi
Drap

Modrou skalicí, nebo močovinou.

mosoj

Dřevo již začíná tlít. Mech sice můžete zničit, udělá vám to ale nevzhledné fleky, navíc mech velmi rychle začne opět růst .

NikkiHeat

Nám se hodně osvědčilo obyčejné savo, potřít savem a nechat vyschnout a nalakovat. Minimálně dvě sezóny to vydrží…

dr.luha

Modrá skalice je nestabilní a žere kovy. Lepší je 2 až 5% roztok modré skalice vysrážet 5% roztokem hydroxidu sodného (lze běžně koupit v drogerii). Hydroxid sodný se v roztoku zneutralizuje. Používám i do vody na zahradě proti řasám a larvám komárů. Sloučenina je pro ptactvo neškodná. Naopak, je pro ně užitečná jako potravinový doplněk.