Děda Louda

Žebrácká hůl

Běžný pracující pobírá mzdu nebo plat za 8h/den. Důchodce ovšem funguje 24h každý den, tedy i o sobotách, nedělích, svátcích, po nocích a pod. Měl by tedy mít trojnásobek vyměřeného důchodu, který se vypočítává z výdělku. Ve skutečnosti je tomu spíše naopak. Proč?

Nejlepší odpověď
led

Děda Louda, ale za bloudění a loudění se neplatí, nebo ano?
Důchod je jenom příspěvek k čekání na to nejhorší…ne na živobití…
Doplňuji:
Taky budu čoskoro čekat na ten příspěvek ☹

Další odpovědi
jendahun

Napadá mne jediná rada: přeražte tu hůl o nějakého politika,pár roků si posedíte na státní útraty – minimum nákladů a výdajů,za tu dobu se vám nastřádají důchody na účtu a až vás pustí,budete si žít konečně slušně.A uděláte záslužný čin pro další lidi.

venkovan

No to je hezké, ale jaký plat by měly pobírat matky a manželky které pracují víc jak 28 hodin denně a zbídou za stejnou práci jako muži dostanou 3/4 plat.
I když pravda je, že dostávají naturální odměny, zejména od mužských členů rodiny. například – večer je necháme v klidu se dívat na romantický seriál, protože hokeji či fotbalu se lépe fandí v kolektivu hospůdky na rohem, případně jim vyjíme ledničku, aby jí mohly zas s láskou naplnit, přineseme domu špinavé oblečení z výletů na dětské hřiště či do přírody a poradíme, jak se vyměňuje žárovka.

Terryle

Mňo, to bude asi tím, že důchodce nepobírá peníze za to, co dělá TEĎ a jak dlouho to dělá. Já důchod chápu jako nějaký paušální příspěvek na živobytí, který by měl odpovídat tomu, co dělal, když pracoval – proto se vypočítává z výdělku.
Ovšem souhlasím s tím, že výše důchodů je bídná a na důstojnej život spoustě lidí nestačí. Ovšem co s tím dělat, to nevím. Asi si spořit na vlastní pěst někam, kde vám to nikdo nesebere.

Lásenka

Pokud žijí důchodci v páru, tak mají dost, alespon na vesnicích.

anonym

Zebracka hul-bude hodne dlouha.