lenina270

Ze štěněte se asi stává „mámedla“, vadí to?

mám 7 měs.štěně a zdá se mi poslední dobou že je na mě moc naučený.krmím ho,chodím na procházku,hraju si sním na 95%,někdy ale i přítel a rodiče nebo babička když nemám čas.
už několikrát se ale stalo že přítel si s ním hrál venku a já sem byla vevnitř a když mi viděl že du třeba naproti přes silnici k babi,tak nechal hraní,přiběhl k hradbě a začal pískat a hračky ho nezajímaly a pískal tak dlouho než sem přišla.když ale ví že nejsem doma tak už moc nepíská,jen asi hodinku než přijdem z práce,na procházku taky de dobrovolně i s někým jiným,ale když na něj třeba táta zapíská na louce a je na volno tak se nejdříve ohlídne na mě jako jestli smí za ním běžet a pak tepřiva de…je to normální nebo mám něco dělat jinak?

Nejlepší odpověď
ARIS

To, že je na Vás štěně fixováno víc než na ostatní je spíš klad než zápor. Je jasné, že Vy jste jeho „vůdce smečky“. Určitě bych s ním zašel někam na kynologické cvičiště („cvičák“). Určitě tam oceníte, že štěně tak poslouchá a dozvíte se spoustu zajímavých informací. Za čas se chování upraví, přijde psí „puberta“ a psík začne „zlobit“. Ideální je s ním nějak sportovat. Třeba agility nebo jiné sporty.

Další odpovědi
greycell

u štěňat běžná věc. Kdysi dávno naš pes, jako štěně, nesnesl v noci neslyšet něčí dech, i třeba jen pootevřené okno, mu v noci stačilo, aby byl klidný.

samicek333

Když je takhle malý, je to správné, takhle mladí psi jsou fixováni na své páníčky, ale hned jak začne puberta začnou chápat, že zvládnou hodně věcí sami a že jim nikam neutečete, prostě ta fixace zeslábne…