pajuš1999

ze skleněné tabule o obsahu 0,88 m2 bylo vyrobeno 98 kotoučů s průměrem 94mm vypočítejte procento odpadu

prosím o pomoc minimálně do neděle 6 hodin odpoledne děkuji předem

Odpovědi
rascak

Spočti obsah jednoho kotouče, a ten vynásob počtem kotoučů. Dostaneš číslo, řekněme X. Procento původní plochy dostaneš tak, když jí vydělíš 100. Pak spočteš rozdíl původní plochy a hodnoty X, a výsledek vyděliš procentem původní plochy.

HugoCharles

  1. Spočítej si, kolik mají všechny kotouče plochu dohromady.
  2. Rozdíl celkové plochy a všech plochy kotoučů dohromady je plocha odpadu.
  3. Poděl plochu odpadu celkovou plochou a vynásob stem.