MirKop

Ze které školy mě čeká lepší budoucnost?

Chci se hlásit na zdravotní lyceum a na grafickou školu (počítačová grafika). Ze které školy by bylo potom lepší pracovní uplatnění?
Vybrala jsem tyhle dvě protože oboje by mě bavilo. A asi na 85% tu nezůstanu a odjedu do ciziny. Každopádně, bude to těžká volba i když asi budu ráda, jestli udělám přijmačky a vezmou mě alespoň na jednu z nich…

Nejlepší odpověď
gecco

Ze zdravotního lycea vylezeš jako nekvalifikovaná zdravotní sestra – práci budeš mít skoro jistou, ale nepříliš dobrou a už vůbec ne dobře placenou… Pokud si doděláš VOŠ, získáš kvalifikaci, lepší práci a mírně podprůměrný plat.
Jako grafička nebudeš mít jistotu skoro žádnou, ale pokud budeš dostatečně dravá a dobrá, můžeš dosáhnout i velmi zajímavých příjmů (a nebo taky žádných)…
😉

Další odpovědi
da ny

Jsou to velmi rozdílné obory, netuším, kam tě to „táhne“ a čemu by ses ráda jednou věnovala 🙂
Nevím, jak moc budeš skvělý grafik (zatím je poptávka), jaká bude konkurence a zda budeš mít třeba chuť studovat dál.
Samotné lyceum na zdravotnické škole je zatím „na nic“, obsah studia je nedostatečný k přijetí na VŠ ve všech oborech. Je nutná intenzívní individuální příprava k přijímacímu řízení.
Pokud bys chtěla pracovat jako zdravotní sestra, kterých je stále nedostatek (zpočátku směnný provoz, než se dopracuješ na ambuanci, na ranní atp.). Musela bys studovat další 3 roky. /Na ministerstvu školství už vědí, že zavedení tohoto studijního systému byla „bota“, snad s tím něco v budoucnu udělají/.

lexx

studovat je správné, papír (diplom) se vždy hodí ale: hlavně jazyky ! aspoň 2 světové a ze Švejkolandu rychle pryč, tady perspektivy není, ve 30 starý (stará) a budeš litovat do konce života promarněné šance na lepší existenci v civilizované ci­zině

Zbynas

Dnes je asi dobrý plánem pro bohatou budoucnost vystudovat marketing a managment, něco k tomu; pak práva. Případně doktora, ale odejít do zahraničí (bohatě stačí Německo, 3× vyšší platy než u nás). IT už nefrčí, umí to každej.