Pokročilý

Ze které školy mě čeká lepší budoucnost?

Chci se hlásit na zdravotní lyceum a na grafickou školu (počítačová grafika). Ze které školy by bylo potom lepší pracovní uplatnění?
Vybrala jsem tyhle dvě protože oboje by mě bavilo. A asi na 85% tu nezůstanu a odjedu do ciziny. Každopádně, bude to těžká volba i když asi budu ráda, jestli udělám přijmačky a vezmou mě alespoň na jednu z nich....

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ze zdravotního lycea vylezeš jako nekvalifikovaná zdravotní sestra - práci budeš mít skoro jistou, ale nepříliš dobrou a už vůbec ne dobře placenou... Pokud si doděláš VOŠ, získáš kvalifikaci, lepší práci a mírně podprůměrný plat.
Jako grafička nebudeš mít jistotu skoro žádnou, ale pokud budeš dostatečně dravá a dobrá, můžeš dosáhnout i velmi zajímavých příjmů (a nebo taky žádných)...
;-))

Další odpovědi:

Bronzový

Jsou to velmi rozdílné obory, netuším, kam tě to "táhne" a čemu by ses ráda jednou věnovala :-)
Nevím, jak moc budeš skvělý grafik (zatím je poptávka), jaká bude konkurence a zda budeš mít třeba chuť studovat dál.
Samotné lyceum na zdravotnické škole je zatím "na nic", obsah studia je nedostatečný k přijetí na VŠ ve všech oborech. Je nutná intenzívní individuální příprava k přijímacímu řízení.
Pokud bys chtěla pracovat jako zdravotní sestra, kterých je stále nedostatek (zpočátku směnný provoz, než se dopracuješ na ambuanci, na ranní atp.). Musela bys studovat další 3 roky. /Na ministerstvu školství už vědí, že zavedení tohoto studijního systému byla "bota", snad s tím něco v budoucnu udělají/.

Stříbrný

studovat je správné, papír (diplom) se vždy hodí ale: hlavně jazyky ! aspoň 2 světové a ze Švejkolandu rychle pryč, tady perspektivy není, ve 30 starý (stará) a budeš litovat do konce života promarněné šance na lepší existenci v civilizované cizině

Bronzový

Dnes je asi dobrý plánem pro bohatou budoucnost vystudovat marketing a managment, něco k tomu; pak práva. Případně doktora, ale odejít do zahraničí (bohatě stačí Německo, 3x vyšší platy než u nás). IT už nefrčí, umí to každej.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2413
Zlatý Drap 1486
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 490
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.