Avatar uživatele
terry

Že je vlajka obráceně má nějaký důvod? Třeba že je správně směrem k rakvi? Nebo omyl? Díky.

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/254379-on-line-reportaz-na-havluv-pohreb-uz-prileteli-clintonovi-i-alain-delon.html
Doplňuji:
Aha. Já myslela, že když je svisle, tak by měl být modrý klín nahoře a nalevo červená. Když se vlajka otočí vodorovně, bývá modrý klín nalevo a červená dole. A takto jer to obráceně.
Jaký je důvod, že to je takto? Díky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: terry

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, johana 56, anonym, WeeBear před 4501 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lucijej

Vlajka je dobře. Vlajka je umístěná na rakvi svisle, tj. modrá oblasti hlavy, vlevo bílá a vpravo červená.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kropitko

Už iv na to upozorňovala, nevím jestli myslela přesně to co vy.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/koukala-jsem-na-prevoz-vaclava-havla-a-zda-se-mi-ze-je-na-rakvi-obracena-vlajka-tzn-cervena-s-bilou-jsou-prohozene

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Vojtěch

Pravidla vyvěšování státní vlajky stanovuje zákon zákon č. 352/2001 Sb., o užívání státních symbolů:

Při užívání státní vlajky musí být dodržena tato pravidla:

  1. při vodorovném umístění směřuje modrý klín vpravo při čelním pohledu na objekt, na němž je vlajka umístěna; bílá barva je vždy nahoře,
  2. při svislém umístění je při čelním pohledu na objekt, na němž je státní vlajka umístěna, bílá barva vždy vlevo a modrý klín směřuje vždy dolů,

Zdroj: www.portal.gov­.cz/wps/portal/_s­.155/701/.cmd/ad/­.c/313/.ce/10821/­.p/8411/_s.155/701?PC_­8411_p=9&PC_8411_l=352/2­001&PC_8411_ps=10#10821

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
WeeBear

Také mi přijde, že modrá část má být vlevo a nikoli vpravo..

Licijej: To máte vlastně pravdu.. Sice jsem otázku nepokládala já, ale přesto děkuji za vysvětlení. Tohle mě nenapadlo. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Proč obráceně ? Na fotografii je dobře.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jikra

Dneska to nějakej chytrolín v novinách vysvětloval že je zvyklost ta,že na rakvi je modrý klín v oblasti hlavy a červená je na straně srdce.Ale prý při pohřbu Masaryka to bylo obráceně.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek