terry

Že je vlajka obráceně má nějaký důvod? Třeba že je správně směrem k rakvi? Nebo omyl? Díky.

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/254379-on-line-reportaz-na-havluv-pohreb-uz-prileteli-clintonovi-i-alain-delon.html
Doplňuji:
Aha. Já myslela, že když je svisle, tak by měl být modrý klín nahoře a nalevo červená. Když se vlajka otočí vodorovně, bývá modrý klín nalevo a červená dole. A takto jer to obráceně.
Jaký je důvod, že to je takto? Díky.

Nejlepší odpověď
Lucijej

Vlajka je dobře. Vlajka je umístěná na rakvi svisle, tj. modrá oblasti hlavy, vlevo bílá a vpravo červená.

Další odpovědi
kropitko

Už iv na to upozorňovala, nevím jestli myslela přesně to co vy.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/koukala-jsem-na-prevoz-vaclava-havla-a-zda-se-mi-ze-je-na-rakvi-obracena-vlajka-tzn-cervena-s-bilou-jsou-prohozene

Vojtěch

Pravidla vyvěšování státní vlajky stanovuje zákon zákon č. 352/2001 Sb., o užívání státních symbolů:

Při užívání státní vlajky musí být dodržena tato pravidla:

  1. při vodorovném umístění směřuje modrý klín vpravo při čelním pohledu na objekt, na němž je vlajka umístěna; bílá barva je vždy nahoře,
  2. při svislém umístění je při čelním pohledu na objekt, na němž je státní vlajka umístěna, bílá barva vždy vlevo a modrý klín směřuje vždy dolů,

Zdroj: www.portal.gov­.cz/wps/portal/_s­.155/701/.cmd/ad/­.c/313/.ce/10821/­.p/8411/_s.155/701?PC_­8411_p=9&PC_8411_l=352/2­001&PC_8411_ps=10#10821

WeeBear

Také mi přijde, že modrá část má být vlevo a nikoli vpravo..

Licijej: To máte vlastně pravdu.. Sice jsem otázku nepokládala já, ale přesto děkuji za vysvětlení. Tohle mě nenapadlo. 🙂

Drap

Proč obráceně ? Na fotografii je dobře.

Jikra

Dneska to nějakej chytrolín v novinách vysvětloval že je zvyklost ta,že na rakvi je modrý klín v oblasti hlavy a červená je na straně srdce.Ale prý při pohřbu Masaryka to bylo obráceně.