jmachan

ze dreva uhli zustane popel .kdyz zhori zelezo co ponem zustane?

Doplňuji:
pamatuji si ze skoly jak nam predvadela ucitelka z fyziky .naziletku poustela kyslik a nic z ziletky nezustalo.tak ne­vim.

Nejlepší odpověď
www

Struska, přesněji oxid železitý.

Další odpovědi
anonym

Vážený tazateli, troufám si podotknout, že jsme se do fyziky dostali nedopatřením. Stačí zde určitě chemie a pochopit, co se stává s železem při jeho hoření, čili okysličení prvku.Z trojmocného prvku železa lze jeho hořením získat oxid, což není látka plynná, proto musí tvořit pevné zbytky. Aby se jednalo o reakci s výsledkem plynného skupenství železa, musel byste použít jiné výchozí suroviny.

dudu

Jsem laik a proto neodpovím přesně, ale v při jaderné fůzi v supernovách je železo „spalováno“ na těžší prvky – podle periodické soustavy s číslem 27 a výše, tedy kobalt, nikl, měď a na 79. místě také třeba zlato…

Klarushe

Špenaáát ?? hahhahah né .. nevíím

anonym

Okuje.