Že Čína dobyla vesmír je známé , ale není známo, z jakých komponentů sestavila nosnou raketu ?!

Z domácích nebo zahraničních ?!
Doplňuji:
Je přece známo, že výrobky Made in China jsou dost pofidérní, poruchová a šité horkou jehlou. Co má společného Braun a V2 s mým dotazem, nechápu !

Nejlepší odpověď
arygnoc

no, nie je to až tak pravda, ako tvrdí zjentek.
pôvodne Čína vyrábala sovietske R-2, potom začala vyvíjať rôzne typy rakiet stredného a ďalekého doletu typu DF (od názvu Tung-feng – Východný vietor).
Až potom nastúpili rakety rady Čchang čeng.

Viacej na http://co-to-je.sk/vys.php?vol­ba=1&book=0&vy­pis=off&q=%C4%8D%C­3%ADna+nosi%C4%8D&pag­=0&pama=0&pami=0&mem=1

Další odpovědi
zjentek

z domácích. Zahraniční byla jenom ta dokumentace- projekty a schémata ,)
..mimochodem, čína definitivně dobyla afriku, to zatím tak známé není ,)
Doplňuji:
i jiné velmoci dobývají vesmír v technice částečně z made in china komponentů ,)

autacek

Jestli myslíš ty záběry z bazénu jak jdou tchajkonautům bublinky od skafandru, tak tam žádné nosné rakety třeba nebylo ;)

mosoj

Tak to tady ví každý. Nevím na co se ptáš.
I Američané měli nejdříve Brauna a V2,3.