Že by konečně selský rozum zvítězil? Co vy na to?

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/257148-prazske-mestske-policisty-ma-nahradit-prvorepublikovy-cetnik.html
Škoda, že to muselo trvat 22 let než objevili dávno objevené!
Doplňuji:
Další odkazy viz v diskuzi.

Nejlepší odpověď
hanny 2

Hlavně by už mohli začít POMÁHAT A CHRÁNIT slušný lidi!!!

Další odpovědi
anonym

Já to pochopila tak,že DR.Axl nepíše,že by bylo četnictvo před 22 lety,jen že po revoluci,při všech těch změnách na to nepřišli.Taky si myslím,že dříve měl četník větší autoritu,stejně tak,jako kantor,lékař,u­čitel.
Doplňuji:
oprava:starosta

pusinka50

Mně to připadá jako dobrý nápad. Strážníka u nás v sídlišti a blízkém okolí vůbec nevidíme, Vykrádají se auta a banky. Přepadává a znásilňuje se na ulici už i za bílého dne a nikdo nikdy nikoho neviděl. už dlouho se mluví o tom, že by měli strážníci chodit po ulicích a hlídat, ale ve skutečnosti žádný nechodí venku, sedí v autech nebo si hřejí zadky na služebnách. Jejich prací je dávat botičky a parkovačky. Při dnešním vzestupu kriminality a čím dál více závažnějších trestných činů už je potřeba, aby strážníci vyšli do ulic, pěšky nebo na kole, aby se dostali na všechny cesty a cestičky, chodníky a chodníčky a hlídali náš majetek a naše životy. Když budou vidět, uvidí je i zloděj, vrah, násilník a ti si pak dají pozor a rozmyslí se, jestli páchat trestnou činnost, když za rohem může číhat strážník.

mosoj

Od zdi ke zdi. Zavádět inštitut prvorepublikového četníka i s bicyklem v dnešní době, je stejný debilismus. Policista ( jakýkoliv) musí mít k dispozici lepší techniku a dobravní prostředky než ti na které má dohlížet. Nestačilo by jenom těm policajtům nařídit aby se více věnovali tomu co zrovna město pálí. Velice jednoduché řešení, bez nějaké nákladné reorganizace. To by ale zase vyšlo najevo že tam těch nadřízených tolik být nemusí!
Nejvíc se mi líbí když se diví zrovna ten pod kterého městská policie spadá !!
On tam totiž není první měsíc.

tom004

To nepotřebuje komentář.Vždy se najde někdo,kdo vymyslí vymyšlené,a ještě bude slavný.MP tak při jejím zřízení tak fungovala,ale jen do té doby,než si začali hrát na státní.No a když se nenašel nikdo kdo by je vrátil do ulic mezi občany,kam skutečně patří,tak nám prostě chlapci „vyrostli“. Ne nadarmo se říká,že „s jídlem roste chuť“.
Barbakáne,máš pravdu,že před 22 lety nebyla MP,ale pamatuji si,že už před 50 lety byli na služebně VB v ČK vyčleněni policisté,kteří se starali pouze o pořádek ve městě a okolí.V podstatě jejich pracovní náplň byla stejná,jako by měla být pro dnešní MP.

briketka10

aby nebylo pozdě..

venkovan

Je to hezké, ale kde vezme Svoboda peníze co městská vytřískala z řidičů?
Ale třeba si už v Praze v parku tak často nezamažu boty granulemi obohacenými různými šťávami ze zažívacího ústrojí psů.

zl@tk@

On to primátor pravděpodobně myslel tak, že za 1.rep.měl každý strážník ( ve městě Praze) a četník na venkově přidělený svůj rajon a tam sloužil. Lidi ho znali, on znal je a tak se to vzájemně doplňovalo. V dnešní době pěší hlídky moc vidět není. Pořád se vozí auty. Je pravda, že autem obsáhnou větší rajon, ale chybí zde kontakt s lidmi. Já třeba nechápu, že Policie ČR jako taková slouží pouze do 16.hod. a potom je vyčleněna na celé město jedna, maximálně dvě autohlídky a tím to hasne. Kdyby sloužili ve směnách třeba osmičky nebo dvanáctky v pravidelných cyklech byli by víc venku na ulici kde je jich potřeba nejvíc.

anonym

Nevzpomínám si,že by před 22 lety byli prvorepublikoví četníci!Jo,SNB či VB ano,ale četníci ?

anonym

ad barbakan, asi jsi nepochopil text. Před 22 lety se znovukoncipovala struktura policie právě po zániku SNB a STB. Stačilo se inspirovat jak to funguje v jiných zemích.
Tvá rejpavá snaha vše překroutit nějak vyzněla naprázdno!

anonym

Ale pochopil,ale nechápu proř před 22 lety ? Vzpomeňme si,kdy skončila první republika!A to nemohli zavést v život toto četnictvo i po II sv.válce ,tedy pře více než 22 lety ?
Pokud bereš mojí odpověd za rejpavou (toto slovo nemám ve své paměti),tak už nemám co bych k Tvé odpovědi dodal.

anonym

Víš, co, zkus si střízlivě přečíst reakci jami155, odkaz se přece týká stávající vládní garnitury, ne předchozího „totáče“.
Komunisté prosadili zrušení četnictva 17.4.1945, viz odkaz:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/SNB
Ještě v květnovém povstání se aktivně účastnili, stačí nahlédnout:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C4%8Ces­koslovensk%C3%A9_%C4­%8Detnictvo