fanynek

Zdroj proudu,jak se dává k anténnímu zesilovači může odcházet postupně(vliv na signál)a nebo je KO najednou?

Nejlepší odpověď
mosoj

Zdroj napájecího napětí pro anténní zesilovač
téměř jistě pomalu „odcházet“ nebude. Pokud ale máte napájení zesilovače po anténním svodu ( koaxiál a pod.)tak to se realizuje přes tak zvanou vyhýbku. Je to pár součástek a mezi nimi je i kondenzátor. ten by eventuelně mohl měnit parametry postupně nebo i s teplotou.
Totéž ale platí i pro součástky vlastního zesilovače a je jich zde více kterých by se to mohlo týkat.