hawranek

Zdravotníci ve válce

Kdysi jsem slyšela, že při válce má každá strana právo na to, aby si „odtáhla“ z pole a ošetřila své vojáky, přičemž na zdravotníky by se nemělo útočit. Je to tak? Nedávno jsem viděla jakýsi dokument o WWII a tam na zdravotníky normálně stříleli, tak nevím.

Nejlepší odpověď
tom004

Možná to platilo za dob rytířských soubojů.Existují sice nějaké mezinárodní dohody,že se např. nesmí útočit na budovy a vojáky,označené červeným křížem,ap.,ale ani jedna z válčících stran,se s nima nezdržuje.Takže klidně střílí po všem co se hne. :(

Další odpovědi
chudst

Dle mezinarodnich dohod jsou lekari a nemocnice chraneny. Coz se zejmena na bojistich nedodrzuje a dokonce jsem slysel v dokumentu, ze si radeji zdravotnici sundavali pasky s cervenym krizem, protoze si je sniperi brali na paskal jako prvni.

venkovan

Někdy se ve válkách stávalo, že na zdravotníky nestříleli. Sice jsou nějaké mezinárodní dohody, ale když se střílí, tak se střílí. Jsou i příběhy, kde se obě strany bitvy domluvily o příměří aby své raněné a mrtvé uklidily. Dokonce ve filmu (podle skutečné události) „Vzdálený most“ (či tak nějak) Němci vezmou do své nemocnice raněné Spojence.
Nicméně Červený kříž a nějaký systém záchrany raněných v bitvě byl zaveden až začátkem minulého století. V dobách rytířů nic moc.