Pokročilý

Zdravotníci ve válce

Kdysi jsem slyšela, že při válce má každá strana právo na to, aby si "odtáhla" z pole a ošetřila své vojáky, přičemž na zdravotníky by se nemělo útočit. Je to tak? Nedávno jsem viděla jakýsi dokument o WWII a tam na zdravotníky normálně stříleli, tak nevím.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Možná to platilo za dob rytířských soubojů.Existují sice nějaké mezinárodní dohody,že se např. nesmí útočit na budovy a vojáky,označené červeným křížem,ap.,ale ani jedna z válčících stran,se s nima nezdržuje.Takže klidně střílí po všem co se hne. :(

Další odpovědi:

Zlatý

Dle mezinarodnich dohod jsou lekari a nemocnice chraneny. Coz se zejmena na bojistich nedodrzuje a dokonce jsem slysel v dokumentu, ze si radeji zdravotnici sundavali pasky s cervenym krizem, protoze si je sniperi brali na paskal jako prvni.

Zlatý

Někdy se ve válkách stávalo, že na zdravotníky nestříleli. Sice jsou nějaké mezinárodní dohody, ale když se střílí, tak se střílí. Jsou i příběhy, kde se obě strany bitvy domluvily o příměří aby své raněné a mrtvé uklidily. Dokonce ve filmu (podle skutečné události) "Vzdálený most" (či tak nějak) Němci vezmou do své nemocnice raněné Spojence.
Nicméně Červený kříž a nějaký systém záchrany raněných v bitvě byl zaveden až začátkem minulého století. V dobách rytířů nic moc.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.