Avatar uživatele
hawranek

Zdravotníci ve válce

Kdysi jsem slyšela, že při válce má každá strana právo na to, aby si „odtáhla“ z pole a ošetřila své vojáky, přičemž na zdravotníky by se nemělo útočit. Je to tak? Nedávno jsem viděla jakýsi dokument o WWII a tam na zdravotníky normálně stříleli, tak nevím.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4715 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tom004

Možná to platilo za dob rytířských soubojů.Existují sice nějaké mezinárodní dohody,že se např. nesmí útočit na budovy a vojáky,označené červeným křížem,ap.,ale ani jedna z válčících stran,se s nima nezdržuje.Takže klidně střílí po všem co se hne. :(

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
chudst

Dle mezinarodnich dohod jsou lekari a nemocnice chraneny. Coz se zejmena na bojistich nedodrzuje a dokonce jsem slysel v dokumentu, ze si radeji zdravotnici sundavali pasky s cervenym krizem, protoze si je sniperi brali na paskal jako prvni.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
venkovan

Někdy se ve válkách stávalo, že na zdravotníky nestříleli. Sice jsou nějaké mezinárodní dohody, ale když se střílí, tak se střílí. Jsou i příběhy, kde se obě strany bitvy domluvily o příměří aby své raněné a mrtvé uklidily. Dokonce ve filmu (podle skutečné události) „Vzdálený most“ (či tak nějak) Němci vezmou do své nemocnice raněné Spojence.
Nicméně Červený kříž a nějaký systém záchrany raněných v bitvě byl zaveden až začátkem minulého století. V dobách rytířů nic moc.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek