jenbo

Zdravotní způsobilost při řízení mot. vozidel nad 60 let

Můj otec byl na zákonné zdravotní prohlídce v 65 letech a lékař uvedl, že na skupinu E ( těžké přívěsy ), musí absolvovat psychologické vyšetření. Zajímalo by mě, jak je to s jednotlivými skupinami, zejména C, E, T i když se otec již dávno neživí jako řidič z povolání a aby mohl jet příležitostně s tímto druhem vozidel např. pro soukromou potřebu.

Nejlepší odpověď
žolik

To je v pořádku,dneska musí každej po60 roku,mít zdravotní spusobilost i když už nepracuje jako řidič,ale i na to aby mohl přiležitostně vyjet v klidu.

Zdroj: žolík