Kakko

ZDRAVOTNÍ STAV

Může dostat letecký průkaz například PPL(A) i když má vysoký tlak a bere na to prášky?

Odpovědi
hanulka11

rozhodující je lékařské potvrzení

Terryle

Je rozdíl, jestli člověk chce PPL /soukromý pilot/ nebo ATPL /profík/; na PPL jsou požadavky nižší – tzv. Medical Class 2 neboli zdravotní způsobilost 2. třídy. Konkrétní požadavky jsem nenašla, ale u Class 2 se uvádí, že to je celkem nenáročná prohlídka, kterou průměrnej člověk projde… a s tlakem má problémy kdekdo. Koneckonců, kdyby měl bejt vyšší tlak zásadní překážkou k lítání, tak by spousta pilotů od aerolinek – pánů nad 50 – možná nelítala…