Kincl

Zdravotní prohlídka

Dobrý den, vím že před nástupem k policii, hasičům atd…Musí člověk projít lékařskou prohlídkou. Ale tušim, že to asi nebude prohlídka pouze u „obvoďáka“ tak se chci zeptat kde se taková prohlídka odehrává a zda za nějaký „poplatek“ lze tuto prohlídku provést „nanečisto“ Děkuji moc

Odpovědi
mosoj

Tak u závodního lékaře to určitě nebude. Dříve se takovéto prohlídky dělali ve vojenských nemocnicích. Takže buďto tam, nebo bude mít ministerstvo vnitra smlouvu s nějakou civilní nemocnicí.

anonym

Bude to každopádně prohlídka u závodního lékaře budoucího zaměstnavatele. Není podmínkou, aby se stal i Vaším obvodním lékařem, ale počítejte s tím, že vstupní a periodické prohlídky budete absolvovat u tohoto lékaře. Zpoplatněná bude určitě vstupní prohlídka, ale výše se podle jednotzlivých pracovišť může lišit. O adrese zdravotního zařízení i poplatku by Vás měla informovat personalistka.

Kincl

Děkuju, mě šlo spíše o to, zda tuto prohlídku nebo podobnou můžu někde „vyzkoušet“ i nanečisto, abych věděl dopředu, než abych chtěl někam nastoupit a tam jsem „vyhořel“ na prohlídce, jako abych věděl dopředu jestli se toho bát že mi něco najdou nebo tak.

anonym

Tyhle prohlídky jsou zaměřené převážně na fyzickou zdatnost. Určitě by se daly absolvovat, ale chtělo by to zřejmě i odborná vyšetření EEG,EKG, rozbor krve a podobně.