LucieZas

Zdravotní pojisteni v Rakousku

Zdravím ,

Chtěla bych se zeptat uz od ledna pracuji v Rakousku a jsem tady přihlášena ke zdravotni pojišťovně. Zajímalo by me kdyz bych potřebovala lékařské vyšetření (zuby , gynda..) v ceske republice , jelikož nechci měnit lékaře, tak zdali stačí od pojišťovny tady v Rakousku dokument na vyplnění u českého doktora a pak se ty pojišťovny mezi sebou ,,vyrovnají,,?

Odpovědi
ivzez

Zdravotní pojišrtění (stejně jako sociální) se hradí vždy jenom v jedné zemi.
Pokud jste zdravotné pojištěna v Rakousku, musíte se nechat ošetřit tam,
nebo si v ČR lékařskou uhradit jako samoplátce.

Pochybuji, že by rakouská zdravotní pojišťovna Vaši úhradu proplatila.
Jedině snad, kdybyste se s ní předem písemně dohodla.

Odhlásila jste se před odjezdem do Rakouska (platí pro pobyty nad 6 měsíců)
od zdravotního pojištění v ČR a odevzdala kartičku pojištěnce pojišťovně?
Nezapomeňte si před návratem z Rakouska opatřit potvrzení o účasti
na zdravotním pojištění v Rakousku a o platbách zdravotního pojištění.
Pokud byste toto své pojišťovně nedoložila, musela byste zpětně pojistné doplatit.