ankala

Zdravotní pojištění – můžu ještě něco dělat?

Přišel mi dopis od pojištovny, že od 1.3.2014 není doloženo, kdo za mě odvádí zdravotní pojištění. Jsem doma a pobírám rodičovský příspěvěk, ten byl ale psán na přítele, bude to už dva roky, kdy jsem byla na sociálce, a příspěvek přepsala na sebe, pak jsem jeětě chodila na vysokou školu a studium jsem ukončila právě k 1.3. 2014. Myslela jsem, že na úřadě je vše v pořádku, proto jsem se tím dále nezabývala. Teď ale dlužím pojištovně zdravotní pojištění za 7 měsíců. Na sociálce mi řekli že rodičák je psán pořád na přítele, nevím ted co mám dělat, jestli se někde dá odvolat nebo jestli to tedy budu muset zaplatit ze svého. Chybu museli udělat na sociálce, protože kvůli přepsání jsem tam byla. Poradí někdo?

Odpovědi
mosoj

Poradí jedině na tom úřadu sociálního zabezpečení.

ivzez

Změnu jste měla zdravotní pojišťovně
nahlásit Vy, nikoliv „sociálka“.
Podle mne to budete muset doplatit.
Doplňuji:
Pojištěnec je povinen změnu nahlásit a doložit
zdravotní pojišťovně do 8 kalendářních dnů
ode dne změny.

ankala

tam mi paní právě řekla, že to budu muset zaplatit sama, ale mě to přijde nespravedlivé, když je nejspíš chyba na jejich straně. Paní se kterou jsem to vyřizovala má ted dovolenou, takže to zkusím ještě příští týden.

Dochy

Neměl by od toho být také nějaký papír???