LLU

Zdravím Vás. Mám akutní dotaz ohledně pravděpodobně páteře.

Včera jsem celý den seděla a večer už mě celkem bolela část kostrče a kříže. Šla jsem si lehnout v domnění, že to ráno přejde, ale vůbec! Nemůžu se hnout pomalu vůbec nijak. Nevíte někdo, co by to mohlo být? Nebo spíš nějaká dobrá rada na první pomoc? (Zítra mám zkoušku!) Mnohokrát všem děkuji za odpovědi :)

Nejlepší odpověď
anonym

S akutním dotazem se ´seber´ a mazej k lékaři – můžeš mít např. zablokovaná esíčka nebo plotýnku/y – a to, při podcenění, může mít dost závažné důsledky.
A jako první pomoc použij ´ledviňák´ a rozumné oblečení (ne triko do pasu a kalhoty bederky), teplo funguje i jako prevence, i jako součást nápravy (léčby).

Další odpovědi
krabiceodbot

Zkuste si najít cviky podle Mojžíšové. Učili mě je na rehabilitacích, taky jsem měla problémy v kříži. Jeden jednoduchý: leh na zádech, pokrčené nohy, ruce podél těla, a tlačte střídavě jednu a druhou patu do podložky (je to neviditelný pohyb, ale může v křížích něco povolit)…

kubik!

Může to být obyčejné prochladnutí, ale také to může být něco horšího, jak píše mowla… Já sama osobně jsem trpěla na bolesti v kříži, když jsem seděla v průvanu, ať jsem měla záda zakrytá sebelépe… Radím teplou vanu, zabalit nejlépe do ledviňáku a pokud to do ráda nebo do dalšího dne nepřejde, hurá k doktoru… :)