Zdravím vás a chci se zeptat jak je to s přiznáním invalidního důchodu.

Na jaký (plný,částečný)in­validní důchod má nárok osoba,která je po úplné výměně kyčelního kloubu?!
Děkuji za odpověď tomu ,který se s podobnou situaci setkal.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Plný a částečný důchod už neexistuje. Teď je invalidita rozdělena do stupňů I II III.

Záleží co Vám napíše Váš ošetřující lékař do zpávy, kterou odnesete na sociálku a jak to posudkový lékař posoudí.

Už jsem několikrát četl a viděl v TV, že posudkový doktoři rozhodují nelogicky a rozdílně.

Další odpovědi
hanulka11

Znám lidi, kteří se po této operaci vrátili ke svému zaměstnání- samozřejmě záleží ,co kdo dělá.
Ale známý dostal jen I stupeň.
Dnes je to opravdu přísné spíš důchod sníží nebo vezmou, než aby ho přiznali.

Drap

Záleží ještě na případných dalších nemocech a postiženích. Samotná výměna kyčelního kloubu, nebude stačit na přiznaní některé dávky.