halamka99

Zdravím, rád bych se zeptal, jak je to s dovozem aut z USA? Jaké jsou podmínky pro dovoz auta? Jaké jsou ce trajektů atd

Dovoz auta z USA
Doplňuji:
ceny trajektů

Nejlepší odpověď
ReHu

Nebylo by to jednoduší třeba tady? I když se něco připlatí?
http://www.den­ker.cz/

Další odpovědi
Bičiště

Při dovozu aut z USA se platí clo ve výši 10% z celní hodnoty, t.j.přepočte se fakturovaná cena,aktuálním kurzem koruny.Celní sazba je stejná u nových i u opotřebov. automobilů.Celní sazebník pro rok 2011 zařazuje automobily do položky 8703 22. Kromě cla se vyměří i DPH ve výši 19%. U aut z USA hrozí nebezpečí, že nebudou homologována na provoz v Evropě. Pokud by tomu tak bylo,musí se u našich úřadů auto homologovat. Individuální homolagece je velice drahá záležitost.Bez homologace nelze auto přihlásit k provozu v ČR.Přepravou zboží z USA do ČR se zabývá řada přepravních firem a své služby prezentují na internetu.Dosti se dá nalézt na stránkách: www.celnisprava.cz a tam trochu listovat.

Zdroj: www.celnisprava.cz