MARZAN

Zdravím nevíte jaká je promlčecí lhůta na trestný čin spolčení a kuplířství?Moc děkuji za odpověd

Odpovědi
novinář

Promlčecí doba se počítá dle horní zákonné sazby kterou je možné uložit konkrétně kdyby se vzalo u toho kuplířství to nejtěžší tzn. dle odstavce 4 tak je to 15 let . Spolčení není trestné můžeme se třeba spolčit za účelem postavení dětského hřiště. Ale chápu co tím myslíte ale spolčení je pouze přitěžující okolnost dle paragrafu 42 písmena o trestního zákoníku (40/2009)