Avatar uživatele
Anette

Zdravím.Mám už odjakživa mezi horníma zubama mezeru a mám je větší než ostatní..zubař mi navrhl,že by se dala vyplnit.

a zuby sbrousit..Výplň má moje teta a je moc spokojená,ale broušení zubů mi hodně lidí vymlouvá..Máte s tím někdo zkušenosti? Ničí to broušení zuby? a Kolik to stojí? Děkuji :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4327 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

A nepomohly by rovnátka? Já osobně bych nejprve oslovil ortodontistu a pak event. zubaře. Broušení zdravých zubů mi přijde jako zvěrstvo. Na cenu bych moc nehleděl, je to investice na „celý“ život.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jmhad

Kašli na to,pokud ti to nevadí při jídle,tak je to zbytečné.Jen pan doktor si chce vydělat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Implantát není korunka !!!

Ano, broušením se zuby ničí. Nicméně pokud na ně přijde korunka vše se s ní zakryje a navenek to pak není vidět. Původní zuby se ale poničí. a jinak než s korunkou již nemohou existovat.Také záleží kolik je vám let. Pokud jste mladá a zuby vám rostou , tak bych to nedoporučoval, ale to by asi ten doktor také nedoporučoval.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Taková mezírka se dá srovnat tím, že se na zbroušené zuby nalepí korunky. Nebo u menších mezírek jde na sklovinu po jejím zbroušení nanést tzv.„foto“ (což je látka na bázi pryskyřice).
U Vás se jedná zřejmě o první variantu. Broušení se nebojte. Na to jsou injekce a nic nebudete cítit. Po zbroušení se dá zub „přelakovat“. Používají se bylinkové výtažky z hřebíčku aj., které bolestivost zubu odstraní.
Takové opatření však není na doživotí. Dle mojí zubařky je životnost zubních implantátů cca 10 let.
Pokud se rozhodnete nechat si zuby opravit tímto způsobem, tak se toho nebojte.
Cena je závislá na velikosti korunky a pohybuje se od tří tisíc Kč nahoru.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Anette

U ortodontisty jsem byla,rovnátka nechci,absolutně všechny zuby by mi pootočil a srovnal a navíc jsem jeden člověk za rok,co u něj tu bolest nemůže snýst..takže mám smůlu,ale já mám jinak zuby všechny rovný,jen mě trápí ta mezera. Jinak díky za názor :)

před 4327 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

Třeba ti to sluší. Madona má taky mezeru mezi předními zuby a určitě by si ji nenechala vyplnit, je to součást její image.

před 4327 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

A co zkusit jiného ortodontistu? Jinak ta bolest je jen dočasná, dá se to řešit pomocí prášků po dobu max. 14 dnů, pak to už určitě bolet nebude. Dobrý ortodontista umí divy!

před 4327 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek