Pokročilý

Zdravím.Mám už odjakživa mezi horníma zubama mezeru a mám je větší než ostatní..zubař mi navrhl,že by se dala vyplnit.

a zuby sbrousit..Výplň má moje teta a je moc spokojená,ale broušení zubů mi hodně lidí vymlouvá..Máte s tím někdo zkušenosti? Ničí to broušení zuby? a Kolik to stojí? Děkuji :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

A nepomohly by rovnátka? Já osobně bych nejprve oslovil ortodontistu a pak event. zubaře. Broušení zdravých zubů mi přijde jako zvěrstvo. Na cenu bych moc nehleděl, je to investice na "celý" život.

Další odpovědi:

Bronzový

Kašli na to,pokud ti to nevadí při jídle,tak je to zbytečné.Jen pan doktor si chce vydělat.

Zlatý

Implantát není korunka !!!

Ano, broušením se zuby ničí. Nicméně pokud na ně přijde korunka vše se s ní zakryje a navenek to pak není vidět. Původní zuby se ale poničí. a jinak než s korunkou již nemohou existovat.Také záleží kolik je vám let. Pokud jste mladá a zuby vám rostou , tak bych to nedoporučoval, ale to by asi ten doktor také nedoporučoval.

Taková mezírka se dá srovnat tím, že se na zbroušené zuby nalepí korunky. Nebo u menších mezírek jde na sklovinu po jejím zbroušení nanést tzv."foto" (což je látka na bázi pryskyřice).
U Vás se jedná zřejmě o první variantu. Broušení se nebojte. Na to jsou injekce a nic nebudete cítit. Po zbroušení se dá zub "přelakovat". Používají se bylinkové výtažky z hřebíčku aj., které bolestivost zubu odstraní.
Takové opatření však není na doživotí. Dle mojí zubařky je životnost zubních implantátů cca 10 let.
Pokud se rozhodnete nechat si zuby opravit tímto způsobem, tak se toho nebojte.
Cena je závislá na velikosti korunky a pohybuje se od tří tisíc Kč nahoru.

Diskuze k otázce

Pokročilý

Anette

U ortodontisty jsem byla,rovnátka nechci,absolutně všechny zuby by mi pootočil a srovnal a navíc jsem jeden člověk za rok,co u něj tu bolest nemůže snýst..takže mám smůlu,ale já mám jinak zuby všechny rovný,jen mě trápí ta mezera. Jinak díky za názor :)

Zlatý

Sůwa

Třeba ti to sluší. Madona má taky mezeru mezi předními zuby a určitě by si ji nenechala vyplnit, je to součást její image.

Zlatý

Alesh

A co zkusit jiného ortodontistu? Jinak ta bolest je jen dočasná, dá se to řešit pomocí prášků po dobu max. 14 dnů, pak to už určitě bolet nebude. Dobrý ortodontista umí divy!

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1607
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1280
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.