Zdravím,mám asi 4 měsíčního kocourka,je to miloušek,ale občas, zautočí na nohy v oblasti kotníku.Jak ho to mám odnaučit?

Nejlepší odpověď
Bumbes

Když zaútočí, tak na něj hodně nahlas zasyčet přibližně podobně, jako to kočky dělají. Po několika dalších takto „odměněných“ útocích si to kotě už bude rozmýšlet.

Další odpovědi
Miroslavst

Těžko, je to prostě kotě a to si hraje. Tvoje nohy se pohybují a pro něj to je signál k útoku.
Jediné, co mě napadá, tak mu dát něco jiného, co by honil a na co číhal. Ale jak říkám, on sám si vybere, co je pro něj to nejlepší ke hraní a lovu.

ReHu

JJ. mají pravdu. Je ještě mladý a chce si hrát.
Můžete zkusit zasyčet, jak je zde psáno, jako varování. Nečekaného zvuku se lekne.

alexandra

Přesně tak,jak říká Miroslav.Je třeba si sním co nejvíce hrát.My máme kocoura už čtyřletého,a doteď ještě vyběhne odněkud a skočí nám po nohách a hned zdrhne.

anonym

http://www.moje-kocka.cz/pece-a-vychova/vychova-kotete-a-odnauceni-nezadouciho-chovani-34.html