slevin

zdravim.je nejaky rozdil mezi flobertkou a malorazkou?dik

Nejlepší odpověď
beer

Obě zbraně jsou malorážné, liší se hlavně úsťovou energií střely (obsahem prachové náplně) – malorážka ji má mnohonásobně větší, tím pádem větší dostřel, přesnost, účinek, atd.
Proto také můžeš flobertku koupit i bez lístku, stačí 18 let věku.
Doplňuji:
Díky větší energii střely se obě zbraně také liší způsobem použití. Malorážkou s vrtanou hlavní (další rozdíl) se provádí sportovní střelba, lov škodné ap. Flobertka, která má úsťovou energii menší, než kvalitní vzduchovka se používá hlavně pro zábavu a trenink střelby.
Více určitě najdeš na netu.

Další odpovědi
Emefej

Rozdíl je zejména ve výkonu. Náboje do flobertky, narozdíl od malorážky, nemají prachovou náplň. K vystřelu se používá pouze energie vzniklá shořením zápalkové slože na dně nábojnice. Náboj do malorážky obsahuje kromě zápalky také střelný prach. Další rozdíl je v tom, že flobertka má upravenou nábojovou komoru (nebo část vývrtu hlavně) tak, aby část plynů obtékala projektil a tím byla zachována max. povolené energie 7,5 J.

Funna

stejný jako mezi koltem a revolverem…

zjentek

vražedný ,)

gobls

Žádný. Ani jedna není určena k lovu zvířat.