slevin

zdravim.jak nejlepe setrit aku v notebooku?vyndat ji a mit kabel v siti,nebo neskodi,kdyz je v not.a kabel v siti?diky

Nejlepší odpověď
Hlada

Obecně bateriím škodí hluboké vybíjení pod 1V/článek a dlouhodobé přebíjení takovým proudem, kterým by docházelo k zahřívání.
Baterii používejte, nevyndávejte ji z notebooku. Nabíjecí obvod notebooku je konstruovaný tak, že se sníží nabíjecí proud, když je baterie nabitá, takže nehrozí poškození. Navíc při náhodném výpadku proudu nespadne systém.