Ivule16

Zdravím, chtěla jsem se zeptat jestli můžu zrušit smlouvu od O2?

Zdravím, chtěla jsem se zeptat jestli můžu zrušit smlouvu od O2 když si mě odchytil jejich člověk mimo prodejnu v Prostějově z Hlavního nádraží? Byla jsem už na prodejně a tam mi vždycky řekli že ještě nejsem zavedená v evidenci že mám počkat až mi příjde smlouva a pak to zrušit. Tak by mě zajímalo do kdy by mi měla přijít ta smlouva nebo od kdy budu zavedená v té evidenci aby jsem to mohla zrušit.
Děkuji za odpověď
Doplňuji:
musela jsem podepsat nějaký dokument o kterém mi ten zástupce říkal že to ještě není smlouva, ale jenom dokument k té evidenci

Nejlepší odpověď
anonym

Do 14 dnů od podpisu takovéto smlouvy (uzavřené s dealerem, mimo provozovnu O2) ji lze zrušit bez udání důvodu a bez jakýchkoli sankcí – nejlépe písemně doporučeným dopisem a nebo předáním dopisu na prodejně O2 (a nechat si potvrdit převzetí na kopii) – čekání na doručení smlouvy poštou může být na škodu věci (to, že smlouva dosud není v evidenci nevadí – jde o zdržovací taktiku ze strany O2).

Další odpovědi
anonym

Doplnila bych ještě příspěvek od mowly – u takovýchto přepadovek není vždy jisté, zda musí být smlouva předem podepsaná, takže popište, co a kde se Vám stalo, že Vás to zaskočilo, že nemáte o nabídnurté služby zájem a žádáte o zrušení smlouvy (je jedno, zdali je v této chvíli ve stádiu nabídky).
Do tohoto dopisu musíte uvést své rezolutní NE na nabídku v celém jejím objemu a musíte ji odeslat doporučeně, abyste měla v ruce doklad, že jste žádnou lhůtu nezmeškala. Telefonické hovory doložíte jen stěží.
Pokud by zákonná lhůta prošla, tak samozřejmě smlouvu zrušit možné je, ale sankční poplatky jsou natolik vysoké, že to nemá smysl.

Jsemtady

Bezne chodi potvrzeni do 14ti dnu.
Mel vam ale nechat nejakou kopii. Na ktere by mela byt adresa prodejce a pokud vam neco dal napr. Simkartu v obalce atp. Tak napsat vypoved na jeho adresu ze chcete ve 14 ti denni lhute odstoupit od smlouvy a vse co jste dostala mu doporucene poslat. Nechat si od toho doklad, kazdopadne to musite vypovedet. V systemech byste mela byt zadana do 2dnu, leda by jste mela nejakej problem jako dluh, to by vam to ani nespustili. Kazdopadne se neda spolehat na prodejce muze doufat ze lhutu promeskate, kazdopadne operator pocita 14 dnu od aktivave sluzby do kdy je treba to doporucene odeslat. Nejlepe asi zavolat zda je ro aktivni a pripadne si postezovat ze vam nenechal kopii pokud ji nemate, pokud mate tak na nic necekejte a posilejte.

Ivule16

No právě mi nic nedal a když jsem byla na prodejně tak mi řekli že ta služba není ani zatím aktivována