Avatar uživatele
anonym

Zdravá výživa – snídaně dle glykemického indexu indikuje müsli – kolik je jedna porce?

Konečně mám dost peněz, abych si mohl koupit dražší – kvalitnější suroviny. Již dlouho mžourám do tabulek gi. Cornflakes, kterými jsem začal, zarhují všechny. Naopak müsli se drží většinou dole – navíc to stále (jako cornflakes) snižuje mléko. V obchodě bylo několik zlevněných typických cerálií atp. známých z reklam a na to jsem nedal. Vzal jsem balíček 350g za 68 Kč – rozhodování mi usnadnila uvedená porce na obalu – 350g. To dá 6,80,– za müsli a 5 Kč za mléko… Samozřejmě mi to přišlo málo – leč pro touhu po zdravém jídle… Zkouška mne dostala – energicky mi to zůstalo až do rána. Dokonce nemám ani takový hlad, jako po hranolcích atp. Ovšem stále se mi nezdá 35g, když člověk všude vidí plné misky cerálií. Přesto jsem to zkusil již ke snídani – opět cítím silný energický účinek…
Doplňuji:
*zavrhují

porce na obalu byla 35g – ne 350… :D

Zajímavá 0 před 3472 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ahold

Müsli sypané s kousky ovoce bez přidaného cukru a tuku: 50g = 173 kcal (725 kj)
Bílkoviny Sacharidy Z toho cukry Tuky Z toho nasycené…
5 g 29,5 g 9 g 3 g 0,50 g

Vláknina Sodík
4,5 g 0,02 g

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Banán88

kdyby sis udelal klasicke ovesne vlocky udelas nejlip.. (zpusobu nepreberno a vyjde te to nejen levneji) … na reklamu nehled a plne misky cerealii uz vubec :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Nejprve si ujasněte,zda chcete jístzdravě, být štíhlý,být zdravý nebovyhovět biorytmu lidského těla.
Pokud jste zubní technik,je Vaše práce málofyzicky náročná.
Žádný hotový mix čehokoliv nebude zdravý ani levný (zbytečně předražený).
Nejlepší cereálie budou ty, které si podle chuti, dostupnosti materiálu (nejlepší je čerstvénovoce) namícháte sám. Je to snad vhodná dopolední svačinka (v jogurtu ne v marketovém nízkotučném mléce).
Přemíra Ovesných vloček (denní konzumace) Vás dokonale zbaví veškerých zásob/schopnos­tipřijímat Ca.
Dejte si raději něco zdravějšího než krabicové cereálie z obchodu :).
Sladké se beztrastně konzumuje mezi 9 – 11h ZČ.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
karfigol

Kvalitnější jídlo se vyplatí, tělo není odpadkový koš a zaslouží si jídlo bez emulgátorů, pesticidů a barviv. Mě ve zdravém stravování hodně pomohlo výživové poradenství Kdyně na https://www.e­ruvia.cz/ Díky němu se snažím každý den stravovat tak, aby to mělo pro tělo jenom přínos.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ahold

Jestli máš zájem, pošlu ti odkaz na skvělé tabulky.
Stačí tam zadat potravinu a vše uvidíš spočítané. Moc mi pomohly i s nadváhou.

před 3472 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek