Bronzový

Zdravá výživa?

Všude kde se píše o zdravé výživě a zdravém stravování se doporučuje deně sníst minimélně 30-60dkg zeleniny a ovoce. Vy, kteří se domníváte že vaše stravování je v pořádku, dokážete sníst deně takovéto doporučené množství? A prozradíte co?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Sice nemám rád dnešní pojem "zdravá výživa", ale těch 30dkg denně normálně zblajznu. Jsem zelenino-ovocežrout, takže problémy žádné. Kamoši o mně rozhlašují, že jsem koza, vědí například že jím syrové zelí, ochutnávám syrové brambory ještě v obchodě atd. ))
Pokud sedím u třeba televize, furt něco syrovýho žeru: ovoce a zelenina všeho možného druhu, ale nejraději mám to, co roste u nás. Nějaký papáje, liči atd - to už jenom kvůli prachům ne.

Další odpovědi:

Zlatý

Také nemám to škatulkování ráda. Jedla jsem ovoce a zeleninu vždycky, také mám ráda obiloviny, luštěniny, Robi, Tofu nebo sójové maso, ... Prostě mi to chutná a víc to neřeším. Klidně si ale dám i "nezdravý" řízek, majonézu, svíčkovou, smažák...:-)
A co se týká té porce ovozelu - klidně, často i víc. Nemám problém sníst "na posezení" pět banánů, kilo jablek, celý ananas, okurky, rajčata....
Moje velmi oblíbené jídlo je následující:
Nakrájíš na větší dílky tříbarevné papriky, lilek, cuketu, mrkev, celer, červenou cibuli na klínky - trošku prokapeš EVO olejem, ogriluješ. Nakonec osolíš, přidáš čerstvý tymián a promícháš s vařenou rýží (výborná je třeba basmati). Lze jíst jen tak nebo posypat strouhaným parmazaném. Je to fakt hodně dobré jídlo.:-)

Bronzový

jim skoro kilo zeleniny denne.uvedu priklad-pul kila ruzickove kapusty s jednou mrkvi v pare,s lososem,k tomu jedno rajce,a jedna kedlubna.vecer jedno az dve jablka.druhy den-cela brokolice s mrkvi,hraskem a syrem,k tomu rajce,jedna salatova okurka.takze hrrrravě:-)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.