astor

zdr.sestra ktera mela autonehodu a alkohol v krvi- muze vykonavat vrchni sestru na psychiatrii?

Odpovědi
aramah

.

Danča84

Já bych řekla, že pokud ta nehoda nebyla v pracovní době, tak může, stejně jako jakékoliv jiné zaměstnání. Je to záležitost trestně-právní, řešit to bude policie a soud, ne zaměstnavatel. Tedy pokud by trestem za tuto nehodu nebylo odnětí svobody (nepíšeš blíže co se přesně stalo, jestli někoho přejela, nebo třeba jen nabourala do plotu), potom by jí zaměstnavatel po jejím propuštění z vazby nemusel přijmout na stejnou pozici. Do doby konečného rozsudku ale práci vykonávat může. V odkaze dole (zákoník práce) píší jen o úmyslném trestním činu, kvůli kterému může být zaměstnanec propuštěn, o neúmyslné nehodě jsem tam nic nenašla…

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast2h4.aspx

terry

Může, pokud nebude mít alkohol v krvi v pracovní době.