steipavka

Zdědila jsem byt v os.vlastnictví v Ostravě.Kde jsem povinna podat daňové přiznání?

Musím platit daň z nemovitosti a bydlím od Ostravy daleko.Mohu daňové přiznání přihlásit v místě mého trvalého bydliště

Nejlepší odpověď
myšpulín

Daňové přiznání můžete poslat i poštou, nemusíte jezdit na finanční úřad do Ostravy osobně. Ale daňové přiznání skutečně nemůžete podat v místě Vašeho trvalého bydliště, ale na příslušný FÚ dle adresy Vašeho bytu.

Další odpovědi
Sůwa

Pokud soudní rozhodnutí o dědickém řízení nabylo právní moci v letošním roce 2011, povinnost registrace k placení z nemovitosti musí proběhnout do 31.1.2012. Přiznání k dani je možno vyplnit a odeslat i v elektronické podobě. Na netu se to najde
snadno, je to někde na stránkách Min.financí.
http://www.me­sec.cz/clanky/priz­nani-k-dani-z-nemovitosti-2012-jak-vypocitat-dan-formulare/
Platba se potom provede do 31.5.2012 buď zaslanou složenkou, případně zas elektronicky.
Za předcházející období nejspíš už uhradil daň někdo jiný.