ladinecka

zdedene pozemky a dane

Zdedila jsem nekolik pozemku – trvale travni porosty,mam nejak platit dan a starat se o to?

Nejlepší odpověď
standa

Předpokládejme, že dědické řízení bylo (bude) pravomocně ukončeno letos.

Potom budete mít povinnost podat daňové přiznání k dani z nemovitostí do 31.1.2011 a daň pak bude muset zaplatit nejpozději do 31.5.2011 a pokud by daň měla být vyšší než 5.000 Kč, tak můžete platit na dvě splátky do 31.5. a do 31.11.2011.

Pokud větičkou „… a starat se o to?“ máte na mysli starosti o daňové přiznání či placení daní, tak ANO, starat se určitě musíte.

Pokud je vás více dědiců, tak byste se měli dohodnout na způsobu podání DP, protože v některých případech může DP podat jen jeden ze spoluvlastníků. Detaily si nechte vysvětlit na FÚ.