Sajzu

Zdarvím, chtěl bych se zeptat, proč se na celém světě zřizují ZOOLOGICké zahrady ? Napište aspoň 3 důvody prosím. :) Děk

Proč se zřizují ZOOLOGICké zahrady ?

Nejlepší odpověď
anonym

Tady je to docela srozumitelně popsáno:
http://www.zo­oplzen.cz/o-nas/poslani-zoo/
Nedávné úspěšné vysazení do původního prostředí ve volné přírodě např. koní Přewalského do Mongolska a nosorožců do Afriky je poměrně výrazný úspěch českých ZOO.
Doplňuji:
V Pražské ZOO žije varaní samice Aranka, která je nejlepší matkou v zajetí tohoto
druhu na světě. V současnosti je na světě už sedmá snůška jejich vajec . Varan komodský je vysoce ohrožený endemický druh živočicha a právě v ZOO bývají taková zvířata genetickou rezervou pro uchování druhu.

Další odpovědi
quentos

A proč aspoň tři důvody? Tím naznačujete, že se jedná o domácí úkol. Ty se na těchto stránkách nedělají. Domící úkoly jsou od toho, aby donutily studenta samostatně uvažovat a samostatně pracovat a ne aby si to prachsprostě nechal od někoho napsat.

iceT

Aby lidi nemuseli za všema zvířatama běhat po všech čertech,v některých ZOO jsou i chráněné druhy,některá zvířata už ve volné přírodě ani nejsou a jsou k vidění právě jen v těch ZOO.

Jsemtady

  1. aby bezni lide mohli videt exoticka zvirata (slon, zirafa, opice krokodyl.. u nas opravdu neziji)
  2. nektera zvirata jiz maji problem prezit v puvodnim prostredi – vymiraji at uz vlivem prostredi, kaceni pralesu, premnozenim predatoru, zmenou klima
  3. pro lidi je to vhodna zabava, kde se pouci neco zajimaveho o prirode a to je v dnesni dobe dost dulezite budovat toto uvedomeni a zviratum to vetsinou take pomuze (nemaji se tam zle, maji vzdy dostatek jidla, nemusi bojovat o preziti, leci tam jejich poraneni, staraji se o odvrzena mladata ktera by bez stada neprezila atp.)